Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Napoli merr leje për stërvitje të plotë!

Napoli merr leje për stërvitje të plotë!

2 May, 2020 @17:41

Napoli ka marrë leje për të nisur stërvitjet e ekipit në qendrën stërvitore më 4 maj, sipas rregullave të parashtruara nga autoritetet.

Vendimi i fundit i qeverisë italiane thotë që prej datës 4 maj mund të nisin vrapimet në park, që nënkupton stërvitje individuale për sportistët, por jo që ato të futen në qendra stërvitore deri më 18 maj.

Por për shkak të veprimit të ndryshëm në regjione të ndryshme, pasi Emilia Romagnas tash edhe Campania duke përfshirë Napolin - kanë dalë me mesazh të qartë se ekipet duke iu përshtatur rregullave mund të futen në qendër stërvitore.

Regjionet e Lazios, Venetos dhe Sardinias gjithashtu pritet që më 4 maj të rifillojnë me stërvitje.

Te Napoli suksesshëm luan edhe mbrojtësi e kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

KOMBINIMI I SULMUESVE

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

2 May, 2020 @16:21

Skuadra e Milanit është duke ofruar 35 milionë euro plus bonuse shtesë për të siguruar shërbimet e sulmuesit serb të…

RIKTHIMI

SPAL i Etrit Berishës nuk del në stërvitje

2 May, 2020 @1:32

Skuadra e SPAL-it ku mbron portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, ka marrë vendim që të mos dalë në stërvitje…

METODA E KALKULIMIT

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

30 April, 2020 @23:58

Pasi që sot u vendos për kampionin e Ligue 1 dhe skuadrat që do të dalin në gara evropiane…

VENDOSET

Serie A me 20, jo me 22 ekipe në 2020/21

30 April, 2020 @23:46

Sot është mbajtur mbledhja e Unionit të Futbollit italian, ku morrën pjesë thuajse të gjitha shoqatat e involvuara në futboll.…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

Të gjitha lajmet nga Serie A