Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA GATI PËR SEZONIN E RI

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës


13 September, 2021 @20:09

Trajneri i Prishtinës, Ante Nazor, në një bisedë me Kohën ka bërë të ditur se ekipi i tij do të jetë krejt ndryshe dhe ka ndërruar stilin e lojës për sezonin e ri.

Gjithashtu, kroati ka bërë të ditur se ekipi i tij tash do t’i jep më shumë hapësirë lojtarëve të ri dhe pret fitore në ndeshjen e parë të stinorit duke cekur respektin e madh për kundërshtarin.

“Kemi përvjelë mëngët dhe kemi punuar shumë mirë gjatë kësaj periudhe. Do të jemi një ekip i ristruktuaruar. Kemi ndërruar stilin e lojës. Do t’i japim hapësirë lojtarëve të rinj. Jemi përmirësuar dhe mendoj se jemi gati për sezonin e ri,” ka thënë Nazor për Kohën.

Dueli Drita-Prishtina e hap stinorin e ri të Superligës nesër me fillim prej orës 19:00. Drita përkundër se është vendase, do të luajë ndeshjen në cilësi të vendasit në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, pasi që palestra e Gjilanit është shndërruar në qendër vaksinimi në luftë me COVID-19.


BASHKIMI

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

FBK Superliga

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

13/09/21 @ 18:29

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

BASHKIMI

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

FBK Superliga

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

13/09/21 @ 16:21

XHIROJA E PARË E SEZONIT

Nesër fillon Superliga 21/22

FBK Superliga

Nesër fillon Superliga 21/22

13/09/21 @ 13:12

BROOKLYN NETS

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

NBA

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

10/09/21 @ 16:37

PENZA

Bujar Loci në krye të kampiones

FBK Liga e Femrave

Bujar Loci në krye të kampiones

09/09/21 @ 22:07

BASHKIMI

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

FBK Superliga

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

13/09/21 @ 18:29

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

BASHKIMI

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

FBK Superliga

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

13/09/21 @ 16:21

XHIROJA E PARË E SEZONIT

Nesër fillon Superliga 21/22

FBK Superliga

Nesër fillon Superliga 21/22

13/09/21 @ 13:12

VENDOSET DATA

Superliga nis më 15 shtator

FBK Superliga

Superliga nis më 15 shtator

04/09/21 @ 17:26

TREPÇA

Pritja gati një dekadëshe për trofe!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Pritja gati një dekadëshe për trofe!

04/09/21 @ 10:41

PRIZRENI

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

04/09/21 @ 09:49

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga