Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANDORRA - SHQIPËRIA

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin


25 March, 2021 @22:33

Kombëtarja e Shqipërisë e ka nisur me tri pikë fushatën e kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Katar 2022”.

Kuqezinjtë e mposhtën Andorrën në udhëtim me rezultat minimal, 0-1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Ermir Lenjani në minutën 43’ të ndeshjes, i cili me goditje të saktë e mposhti portierin kundërshtar, pasi më parë pranoi pasimin e bukur të gjatë nga Keidi Bare.

Ndeshja ishte me ritëm jo shumë të lartë, por kryesisht me kontrollin e plotë të Shqipërisë.

Trajneri Edi Reja në këtë duel doli me formacionin 3-5-2 duke luajtur në sulm me dyshen Cikalleshi-Manaj, duke dhënë koncentrimin kryesor në mesfushë për të mbizotëruar në lojë.

Gjithsesi në fund për kuqezinjtë e rëndësishme ishte rezultati pozitiv, i cili edhe u arrit.

GRUPET E KUALIFIKIMEVE “KATAR 2022”

Shqipëria ndeshjen e radhës e luan vetëm pas 3 ditësh, më 28 mars përballë Anglisë në stadiumin “Air Albania” të Tiranës.

Anglia sot shënoi po ashtu fitore, duke e mposhtur San Marinon me rezultat të thellë 5-0.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror