Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Pas humbjes në derbi ndaj Bashkimit, Prishtina mbetet pa trajner

TOPSPORTI/ A. P.

Pas humbjes në derbi ndaj Bashkimit, Prishtina mbetet pa trajner

1 March, 2020 @16:21

Para pak çastesh klubi i Prishtinës ka bërë të ditur që ka ndarë rrugët me trajnerin slloven të ekipit, Teo Hojc.

Slloveni që erdhi në kryeqytet për të këndellur kampionen, dështoi të arrinte në Final Four të Kupës së basketboll e më pas, pasoi edhe humbja e rëndë mbrëmë nga Bashkimi në Prizren - që bëri të dorëhiqet.

“Të nderuar miq të Prishtinës, është fakt që ekipi nuk po performon mirë në parket dhe ndjej obligim që të marrë përgjegjësi për këtë. Kështu, dëshiroj t’ju informoj se po jap dorëheqje nga posti i trajnerit të ekipit,” ka bërë të ditur në letrën e dorëheqjes slloveni.

Kështu, Prishtina tash pritet të vazhdojë stinorin nën drejtimin e ndihmës trajnerit të deritashëm Bujar Loci, nëse nuk vjen ndonjë trajner tjetër i huaj në ekip për të bërë gati ekipin për PlayOff.

PARA NDESHJES

Pas pushimit, Peja paralajmëron kthimin e Dardanit dhe Drilonit nesër

29 February, 2020 @22:58

Dy yjet e Pejës dhe të reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, do të jenë në…

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi përmbys Prishtinën në çerekun e fundit fenomenal

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 February, 2020 @20:54

Skuadra e Bashkimit ka arritur t’ia shkaktojë Prishtinës humbjen e dytë në duelet direkte të stinorit të rregullt, duke e…

Ç3: BASHKIMI - PRISHTINA

Çereku i tretë Bashkimit, por epërsia te Prishtina

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @20:21

Përkundër se Bashkimi ka qenë për një hije më i mirë sesa Prishtina në çerek të tretë të ndeshjes 25-23,…

PP: BASHKIMI - PRISHTINA

Prishtina e nis 15-1 çerekun për të përmbysur Bashkimin

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @19:47

Prishtina ka mbyllur në epërsi të thellë pjesën e parë të ndeshjes ndaj Bashkimit, pasi që ka shpërhtyer në çerek…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Prishtina

29 February, 2020 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit e Prishtinës. BASHKIMI: Stivie Clark, Corey Ross, Qëndrim Biraj, Ujkan Karanezi, Terik Bridgeman …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga