Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Foto: LigaUnike/fb

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare


11 October, 2021 @14:54

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për të nisur Superkupa mbarëkombëtare që organizohet në kuadër të Ligës Unike.

Vajzat nga katër ekipet, dy prej Shqipërisë e dy prej Kosove do të përballen për të fituar trofeun e parë të kësaj gare të re. Kurse, të gjitha ndeshjet zhvillohen në palestrën e qytetit të Vlorës.

Fituesit e Kupës dhe kampionët do të përballen në Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave.

Më 13 Tetor në gjysmëfinale përballen Prishtina-Partizani nga ora 16:00 dhe Penza-Flamurtari nga ora 19:00. Më 14 Tetor zhvillohet finalja nga ora 19:00.

Ky është edicioni i parë i Superkupës Mbarëkombëtare, i organizuara nga Liga Unike. Pas garave në konkurrencën e femrave, më 16 e 17 Tetor, do të zhvillohet Superkupa Mbarëkombëtare e meshkujve në Shkodër.

Në këtë edicion të Ligës Unike do të garohet edhe në konkurrencën e femrave, ku do të garojnë tri skuadra nga Kosova: Penza, Prishtina dhe Bashkimi, si dhe tri skuadra nga Shqipëria: Flamurtari, Partizani dhe Tirana.

Superkupa Mbarëkombëtare në Vlorë organizohet nga Liga Unike, e mbështetur nga Federata e Basketbollit e Kosovës, Federata Shqiptare e Basketbollit dhe KBF Flamurtari.

Përgatitjet deri më tani kanë shkuar sipas planit dhe pritet që ndeshjet në parket të dhurojnë spektakël me skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës dhe Shqipërisë.

Katër skuadrat: Penza, Flamurtari, Prishtina dhe Partizani e duan trofeun e parë të Superkupës Mbarëkombëtare, që është edhe historik.


BILETAT

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

Balkan League

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

11/10/21 @ 14:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

11/10/21 @ 11:58

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

10/10/21 @ 22:06

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

11/10/21 @ 15:04

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41

DURRËS

Teuta emëron trajnerin e ri

Liga Unike/International

Teuta emëron trajnerin e ri

23/08/21 @ 21:56

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike