Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)


11 October, 2021 @11:58

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 5 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Dachon Burke (Prishtina) 33 pikë, 7 kërcime, 4 asistime, 2 topa të rrëmbyer
2.Ty Nichols (Prizreni) 34 pikë, 6 asistime, 5 kërcime, 1 top të rrëmbyer
3.Dardan Berisha (Peja) 29 pikë, 5 kërcime, 4 asistime, 2 topa të rrëmbyer
4.Julien Lewis (Bashkimi) 22 pikë, 8 asistime, 6 kërcime, 3 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Gëzim Morina (Ylli) 23 pikë, 15 kërcime, 10 asistime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga