Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA

Peja zyrtarizon fundorin amerikan, Alan Arnett

Peja zyrtarizon fundorin amerikan, Alan Arnett


15 September, 2021 @23:57

Peja sot ka shtuar në skuadër fundorin amerikan Alan Arnett.

Arnett gjatë karrierës së tij ka luajtur në Ligën NCAA te skuadra Georgia Southwestern, më pas në Bullgari te skuadra Tundja Yambol, në Ukrainë te skuadra Cherkasy Monkeys dhe në Greqi te skuadra Ianikos Nikaias.

Fundori 30 vjeçar, në skuadrën e fundit të tij kishte një mesatare prej 5.3 pikëve, 2.3 kërcimeve dhe 1 asistimeve në 7 ndeshjet e luajtura.

Peja nesër do të përballet me Bashkimin në kuadër të Superligës së Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga