Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Prizreni e nis me fitore stinorin në Superligë

Prizreni e nis me fitore stinorin në Superligë


15 September, 2021 @21:10

Fituesi i Superkupës së Kosovës, Prizreni-16, e nisi me fitore edhe në Superligën e Kosovës.

Djelmoshat e trajnerit Arbnor Rifati, e mposhtën Rahovecin me rezultat 106-96.

Rahoveci pas 2 çerekëve të parë kishte 1 pikë epërsi, por Prizreni u rikthye me mbrojtje të fortë në çerekun e tretë, ku pësoi vetëm 10 pikë dhe arriti të krijojë një epërsi dyshifrore.

Vreshtarët në çerekun e katërt e ngushtuan disavantazhin pak, por Prizreni e kontrolloi ndeshjen dhe e arriti fitoren e parë të stinorit.

Në këtë ndeshje ishte i pakapshëm fundori Ivan Koljevic. Ai ishte shumë afër shifrave magjike triple-double, pasi që luajti me 31 pikë, 12 asistime e 8 kërcime.

Koljevic u ndihmua edhe nga Coutney Fells me 29 pikë e 11 kërcime.

Te Rahoveci u dalluan Eric Davis Jr me 33 pikë e 8 kërcime dhe Nick Banyard me 28 pikë e 11 kërcime.

Prizreni-16 në xhiron e dytë do të takohet me Trepçën, kurse Rahoveci me Dritën.


PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Ç3: Prizreni me epërsi dyshifrore, pranë fitores

FBK Superliga

Ç3: Prizreni me epërsi dyshifrore, pranë fitores

15/09/21 @ 20:22

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-16 - Rahoveci

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-16 - Rahoveci

15/09/21 @ 19:47

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Ç1: 1 pikë epërsi për vreshtarët

FBK Superliga

Ç1: 1 pikë epërsi për vreshtarët

15/09/21 @ 19:24

TREPÇA - YLLI

S’ka “ilaç” për Trepçën, kampioni mposhtet përsëri

FBK Superliga

S’ka “ilaç” për Trepçën, kampioni mposhtet përsëri

15/09/21 @ 19:10

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Prizreni-16 - Rahoveci, pesëshet startuese

FBK Superliga

Prizreni-16 - Rahoveci, pesëshet startuese

15/09/21 @ 18:53

TREPÇA - YLLI

Rezultati i ngushtë në Mitrovicë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Rezultati i ngushtë në Mitrovicë, mbyllet pjesa e parë

15/09/21 @ 17:50

TREPÇA - YLLI

Trepça - Ylli, pesëshet startuese

FBK Superliga

Trepça - Ylli, pesëshet startuese

15/09/21 @ 16:59

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Ç3: Prizreni me epërsi dyshifrore, pranë fitores

FBK Superliga

Ç3: Prizreni me epërsi dyshifrore, pranë fitores

15/09/21 @ 20:22

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-16 - Rahoveci

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-16 - Rahoveci

15/09/21 @ 19:47

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Ç1: 1 pikë epërsi për vreshtarët

FBK Superliga

Ç1: 1 pikë epërsi për vreshtarët

15/09/21 @ 19:24

TREPÇA - YLLI

S’ka “ilaç” për Trepçën, kampioni mposhtet përsëri

FBK Superliga

S’ka “ilaç” për Trepçën, kampioni mposhtet përsëri

15/09/21 @ 19:10

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Prizreni-16 - Rahoveci, pesëshet startuese

FBK Superliga

Prizreni-16 - Rahoveci, pesëshet startuese

15/09/21 @ 18:53

TREPÇA - YLLI

Rezultati i ngushtë në Mitrovicë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Rezultati i ngushtë në Mitrovicë, mbyllet pjesa e parë

15/09/21 @ 17:50

TREPÇA - YLLI

Trepça - Ylli, pesëshet startuese

FBK Superliga

Trepça - Ylli, pesëshet startuese

15/09/21 @ 16:59

PRIZRENI-16 - RAHOVECI

Prizreni-16 pret Rahovecin

FBK Superliga

Prizreni-16 pret Rahovecin

15/09/21 @ 11:18

TREPÇA - YLLI

Kampioni në Mitrovicë, kërkon fitoren e parë ndaj Trepçës

FBK Superliga

Kampioni në Mitrovicë, kërkon fitoren e parë ndaj Trepçës

15/09/21 @ 11:13

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Drita - Prishtina

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Drita - Prishtina

15/09/21 @ 08:43


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga