Të gjitha lajmet

MBROJTËSI

Pepa largohet nga dallavaret

Pepa largohet nga dallavaret

3 February, 2015 @8:27

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Avni Pepa, që javë më parë nënshkroi me Flamurtarin e Vlorës, ka shkëputur tashmë kontratën me këtë ekip. 

“Jam larguar nga Flamurtari. Kërkova vetë që të largohesha, pasi që nuk doja të jem pjesë e një ekipi dhe kampionati të mbushur me dallavere,” ka thënë ndër të tjera 26 vjeçari Pepa, transmeton Panorama Sport

Futbolli shqiptar në Kategorinë Superiore u godit nga disa skandale të papara gjatë janarit dhe ekipet po akuzojnë njëra-tjetrën për kurdisje ndeshjesh, derisa Federata Shqiptare ende nuk ka thënë fjalën e fundit. 

Ndeshja Teuta - Flamurtari

Pepa, i lindur në Norvegji është pjesë e rregullt e reprezentacionit të Kosovës, derisa ka qenë lojtar i ekipit norvegjez, Sandnes Ulf. 

Drejtuesit e Flamurtarit, në anën tjetër, kanë thënë se lojtari nuk kishte shtetësi të Kosovës, prandaj nuk mund ta mbanin në ekip, pasi që do të duhej të regjistrohej si lojtar i huaj. 

SALAH

Te Fiorentina

2 February, 2015 @22:35

Mesfushori i Chelseat, Mohamed Salah, është duke i kryer testet mjekësore për të kaluar te Fiorentina në Serie A, si…

HUAZIMI

Matri rikthehet te Juve

REUTERS/Arkiv

2 February, 2015 @22:16

Juventus zyrtarizoi kthimin e ish lojtarit të tij, Alessandro Matri, si huazim deri në fund të stinorit.  Matri 30 vjeçar,…

CUADRADO

I lumtur për mundësinë

2 February, 2015 @22:09

Mesfushori kolumbian që sot u zyrtarizua nga Chelsea si transfer i ri i skuadrës, Juan Cuadrado, është shprehur të jetë…

SHQIP

Vajushi, te Chievo

2 February, 2015 @18:49

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Armando Vajushi, është lojtari më i ri i Chievos nga Verona.  Vajushi, 23 vjeç, ka publikuar…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore