Të gjitha lajmet

FINALJA E PLAYOFFIT

Përcaktohet finalja e madhe: Liburni - Prishtina

Përcaktohet finalja e madhe: Liburni - Prishtina


21 June, 2020 @21:22

Titulli i kampionit të Kosovës në futsall do të vendoset mes Liburnit të Gjakovës dhe Mabetex Prishtinës së kryeqytetit.

Kjo u përcaktua sonte, pasi që skuadrat në fjalë mposhtën kundërshtarët e tyre gjysmëfinal në palestrën Bill Clinton të Ferizajit.

Liburni shkeli Pejën 8-0 me një lojë të jashtëzakonshme, ku Selimi, Alibegu, Qerimi (2), Mejzini (2), Gashi dhe Maxharraj shënuan në fitoren e lehtë të skuadrës për të arritur finalen.

Në anën tjetër Mabetex Prishtina përkundër se ishte në avantazh 3-0 në pjesë të parë, rrezikoi gjithçka në pjesë të dytë, por Prishtina 01 nuk arriti më shumë sesa të minimizonte rezultatin në 3-2 përfundimtare.

Liburni - Mabetex do të ndeshen të dielën në Bill Clinton të Ferizajit, më 28 qershor.


CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

Futsall Superliga

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

15/01/21 @ 21:23

PARA FILLIMIT TË PRANVERËS

FFK shqyrton ndihmën financiare për klubet

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

FFK shqyrton ndihmën financiare për klubet

13/01/21 @ 00:32

PRISHITNA

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

Futsall Superliga

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

03/01/21 @ 13:42

E FUNDIT

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

06/11/20 @ 20:41

SHKMA

Historike: Kosova pranohet në EMF!

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Historike: Kosova pranohet në EMF!

27/10/20 @ 15:15

KOMUNIKATA E FFK-së

Agim Ademi del i pafajshëm

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja

Agim Ademi del i pafajshëm

25/08/20 @ 14:27

KOMUNIKATA E SHMDFK-se

Shoqata kërkon që futbollistët e papaguar, të deponojnë ankesa

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Shoqata kërkon që futbollistët e papaguar, të deponojnë ankesa

05/08/20 @ 13:05

FINALJA E PLAYOFFIT

Prishtina fiton titullin kampion, pasi mposht Liburnin në finale

Futsall Superliga

Prishtina fiton titullin kampion, pasi mposht Liburnin në finale

27/06/20 @ 21:09

GJYQI

Gjykata aprovon kërkesën e Ademit për shtyerje e dënimit me burg

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Gjykata aprovon kërkesën e Ademit për shtyerje e dënimit me burg

19/06/20 @ 19:49

BISEDA

FFK u ngut, por do të vazhdojmë më fuqishëm stinorin tjetër

Futsall Superliga/Intervista

FFK u ngut, por do të vazhdojmë më fuqishëm stinorin tjetër

02/06/20 @ 15:42


Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga