Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - ISTOGU

Përforcojnë pozitën për PlayOff

Foto: KBIstogu/fb

Përforcojnë pozitën për PlayOff

15 March, 2019 @22:24

Me fitore të pritur të Istogut ka përfunduar ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Istogut në Jeton Tërtstena të Vushtrrisë ndeshja, 72-84 [14-16, 19-22, 16-24 dhe 23-22].

Edhepse Vushtrria ka rezistuar për mrekulli në këtë ndeshje dhe nuk la mysafirët të krijojnë distancë, në çerek të tretë troftat lundruan më shpejtë për të krijuar distancë për fitore.

TABELA AKTUALE

Më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës së Istogut i kanë shënuar dyshja Diamant Shabani dhe Andi Kabashi. Shabani shënoi 32, ndërsa Kabashi 23 pikë në fitore. E Shabani pati edhe 6 asistime e 15 kërcime në fitore.

Te Vushtrria më efikasi ka qenë Arlind Imeri me 12 pikë.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë