Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - ISTOGU

Përforcojnë pozitën për PlayOff

Foto: KBIstogu/fb

Përforcojnë pozitën për PlayOff

15 March, 2019 @22:24

Vushtrria
Istogu
Vushtrria 72 : 84 Istogu
Arlind IMERI 12 pikë Diamant SHABANI 32 pikë

Palestra: Jeton Tërstena, Vushtrri.

Me fitore të pritur të Istogut ka përfunduar ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Istogut në Jeton Tërtstena të Vushtrrisë ndeshja, 72-84 [14-16, 19-22, 16-24 dhe 23-22].

Edhepse Vushtrria ka rezistuar për mrekulli në këtë ndeshje dhe nuk la mysafirët të krijojnë distancë, në çerek të tretë troftat lundruan më shpejtë për të krijuar distancë për fitore.

TABELA AKTUALE

Më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës së Istogut i kanë shënuar dyshja Diamant Shabani dhe Andi Kabashi. Shabani shënoi 32, ndërsa Kabashi 23 pikë në fitore. E Shabani pati edhe 6 asistime e 15 kërcime në fitore.

Te Vushtrria më efikasi ka qenë Arlind Imeri me 12 pikë.

PJESA E PARË: VUSHTRRIA - ISTOGU

Avantazh i Istogut pas pjesës së parë

15 March, 2019 @21:27

Pas çerekut të parë të përfunduar me një dallim të vogël 14-16 në të mirë të mysafirëve, Istogu ka arritur…

FENERBAHÇE - BARCELONA

Përmbysje e madhe e Fenerit ndaj Barçës

Foto: Fenerbahçe/fb

15 March, 2019 @20:58

Dhjetë minuta para se të kryhej ndeshja, rezultati në semafor figuronte 52-61 në të mirë të Barcelonës mysafire në Stamboll…

CSKA - PANATHINAIKOS

Calathes në sekondën e fundit, për triumf në Moskë

Foto: Panathinaikos/fb

15 March, 2019 @20:10

Kur kishin mbetur edhe 9 sekonda lojë, Will Clyburn i CSKA-së shënoi një gjuajte të lirë nga dy dhe e…

CAKTOHET DATA DHE ORA E NDESHJES

Ndeshja e mbetur, luhet të mërkurën

TOPSPORTI/ L. D.

15 March, 2019 @19:31

Përballja e mbetur e Superligës së Kosovës në basketboll ndërmjet Prizrenit dhe Prishtinës do të luhet të mërkurën e radhës,…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

8 çerekfinalistë, nga 8 shtete të ndryshme

15 March, 2019 @14:37

Liga e Kampionëve e basketbollit pas dueleve të TOP 16 në çerekfinale ka parë të kualifikuar tetë skuadra nga tetë…

DUELET ÇEREKFINALE

Çerekfinalet e FIBA Europe Cup 18/19

Foto: fibaeuropecup/fb

15 March, 2019 @14:21

Pas eliminimit të Prishtinës nga Varese dhe rezultateve të tjera të dala nga ndeshjet e së tetës së finales në…

MEDIA

Deri në fund me 5 të huaj

Foto: fibaeuropecup/fb

15 March, 2019 @12:53

Skuadra e Prishtinës pas eliminimit nga garat evropiane, si duket nuk dëshiron të vë në mëdyshje titullin kampion këtë stinor…

TREPÇA (F) - BASHKIMI (F)

S’gabojnë as kundër Trepçës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 March, 2019 @22:37

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave në basketboll, Bashkimi, serinë e fitore e ngritën në 13 ndeshje. Vashat prizrenase e…

YLLI

Osby arrin

Foto: Ylli/fb

14 March, 2019 @22:24

Basketbollisti i deritashëm i Ligës Pro B në Francë, Bambale Osby ka arritur në Suharekë dhe pritet që prej nesër…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi s’lejon befasi në “Sezai Surroi”

Foto: Topsporti / A.P

14 March, 2019 @20:45

Në ndeshjen e zhvilluar mes dy rivalëve të vjetër të basketbollit kosovar, Bashkimit e Trepçës, fituese doli skuadra prizrenase. Kampioni…

PJESA E PARË: VUSHTRRIA - ISTOGU

Avantazh i Istogut pas pjesës së parë

15 March, 2019 @21:27

Pas çerekut të parë të përfunduar me një dallim të vogël 14-16 në të mirë të mysafirëve, Istogu ka arritur…

REFEREE

4 gjyqtarë të Kosovës në FIBA

14 March, 2019 @14:18

Xhelal Mumini, Daut Mehmeti, Dardan Maxhuni dhe Elion Obërtinca janë gjyqtarët kosovarë të cilët së bashku me komisionerin, Faton Kurshumlija,…

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re i afrohet zonës së PlayOffit

10 March, 2019 @15:01

Me fitore bindëse ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re i është afruar zonës së PlayOffit në Ligë të Parë të basketbollit…

DUELET E PARA TË VIKENDIT

Të shtunën në Superligë dhe Ligë të Parë...

8 March, 2019 @23:28

Pas publikimit të orarit për xhirot e radhës në basketboll, Superligë dhe Ligë të Parë, të shtunën [9 mars] në…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

7 March, 2019 @15:06

Sivjet për herë të parë është luajtur edhe Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë. Fituesi i Kupës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë