Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE - BARCELONA

Përmbysje e madhe e Fenerit ndaj Barçës

Foto: Fenerbahçe/fb

Përmbysje e madhe e Fenerit ndaj Barçës

15 March, 2019 @20:58

Dhjetë minuta para se të kryhej ndeshja, rezultati në semafor figuronte 52-61 në të mirë të Barcelonës mysafire në Stamboll ndaj Fenerbahçes.

Por në çerekun e fundit me paraqitje fantastike, lideri i Euroligës ka arritur që të përmbys epërsinë e katalonasve në formë dhe të shënojë fitore me 6 pikë dallim në fund, 88-82.

Kostas Sloukas ka qenë i jashtëzakonshëm gjatë ndeshjes, duke shënuar 22 pikë e 11 asistime për ekipin e Fenerit, derisa me 19 pikë atij i ndihmoi Ali Muhammed.

TABELA AKTUALE E EUROLEAGUE

Më efikasi te Barcelona ka qenë Jaka Blazic me 15 pikë të shënuara.

Pas kësaj fitoreje Fenerbahçe përforcon statusin e liderit me bilanc 22-4 pas 26 xhirove, ndërsa Barcelona ka bilanc 15-11 tash.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga