Të gjitha lajmet

CELTICS

Përfundon sezoni për Isaiah Thomas

Përfundon sezoni për Isaiah Thomas

20 May, 2017 @23:49

Pas lëndimit të pësuar mbrëmë në humbjen ndaj Clevelandit, pak çaste më parë është bërë e ditur që Isaiah Thomas ka një lëndim aspak të lehtë dhe nuk do të mund ta ndihmojë më skuadrën e Bostonit në ndeshjet e serisë finale ndaj Clevelandit. Momentalisht Bostoni është në disavantazh 2-0 pas 2 ndeshjeve të para finale dhe ndodhet shumë pranë eliminimit, me 2 ndeshjet e ardhshme të serisë që luhen në palestrën e Clevelandit, ndërsa mungesa e Thomasit e komplikon edhe më tepër situatën. SKEMA PLAY OFF

CELTICS - CAVS @ GAME 2

Stërvitja e radhës, Clevelandi turpëron Bostonin

20 May, 2017 @11:16

Ngjajshëm si ndeshja e parë e serisë, edhe ndeshja e dytë mes Bostonit dhe Clevelandit nuk pati aspak histori. Kampioni…

LISTA U18 E KOSOVËS

Lista e ngushtë e Kosovës U18

19 May, 2017 @23:07

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 të Kosovës, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i tij, Petrit Zeqiri e kanë publikuar listën më të…

FINAL4

Fenerbahçe në finalen e dytë me radhë, mposht Realin

19 May, 2017 @22:55

Fenerbahçe, duke e mposhtur Real Madridin me rezultat 84-75, arriti finalen e dytë radhazi të Euroligës. Skuadra turke që nga…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prakuraitis: Duhet ende të përmirësohemi

19 May, 2017 @21:59

Përkundër fitores, trajneri lituanez i Prishtinës, Prakuraitis, nuk u shpreh shumë entuziast pas ndeshjes. "Duhet të përmirësohemi ende. Po…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

19 May, 2017 @21:54

Pas fitores në ndeshjen e tretë ndaj Bashkimit, për Supersportin foli Edmond Azemi, kapiteni i Prishtinës. "Ishte një ndeshje…

TREGON TRAJNERI KOKOSOV

Pse është i suksesshëm Luka Doncic?

19 October, 2018 @14:42

Trajneri i Sllovenisë, Igor Kokosov, ka folur për mediat amerikane pas debutimit të Luka Doncicit në NBA. Kokosov ndër…

STEPHEN CURRY

Sekreti i 500 shutave

19 October, 2018 @14:16

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në botë aktualisht, Stephen Curry, në nji bisedë me spanjollen Marca, ndër të tjera…

BLAZERS - LAKERS

Kingu debuton me humbje

FOTO: nba.com

19 October, 2018 @11:08

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, ka debutuar me humbje në ndeshjen e parët të tij kundër Portland…

TALENTI SLLOVEN

Si debutoi Luka Doncic?

FOTO/ nba.com

18 October, 2018 @16:15

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, dje debutoi në NBA në ndeshjen kundër Phoenix Sunsit. Dallasi u mposht me…

SPURS - T-WOLVES

DeRozan debuton me fitore te San Antonio

FOTO/ nba.com

18 October, 2018 @10:30

Ylli i dikurshëm i Toronto Raptorsit, DeMar DeRozan, debutoi me skuadrën e re të tij San Antonio Spurs në mënyrën…

Të gjitha lajmet nga NBA