Të gjitha lajmet

XHIROJA 13

Vllaznia lidere, 3 ndjekës me pikë të njëjta

Vllaznia lidere, 3 ndjekës me pikë të njëjta


9 January, 2021 @22:34

Sot ka përfunduar xhiroja e 13 në Kategorinë Superiore në Shqipëri.

Xhiron e hapi me fitore liderja Vllaznia, duke e mposhtur Teutën me rezultat 1-0.

Forma jo e mirë e Skënderbeut vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Kastriotit. Ndeshja përfundoi me rezultat 2-2, derisa Skënderbeu aktualisht gjendet në pozitën e parafundit me 10 pikë.

Partizani ngritet në pozitën e dytë me barazimin ndaj Apolonia Fier 1-1.

Xhiron me barazim e mbylli edhe kampionja aktuale Tirana ndaj Bylisit 0-0.

REZULTATET E XHIROS 13

Vllaznia - Teuta 1-0
Bylis - Tirana 0-0
Kastrioti - Skënderbeu 2-2
Laci - Kukesi 3-2
Partizani - Apolonia Fier 1-1

TABELA AKTUALE

1.Vllaznia 29p
2.Partizani 20p
3.Laci 20p
4.Teuta 20p
5.Tirana 17p
6.Kukesi 17p
7.Kastrioti 17p
8.Bylis 12p
9.Skënderbeu 10p
10.Apolonia Fier 9p


KUKËS

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

FSHF Kategoria Superiore/International/Transfere

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

29/01/21 @ 16:45

DITËLINDJA

KF Teuta shënon 101 vjetorin e themelimit

FSHF Kategoria Superiore

KF Teuta shënon 101 vjetorin e themelimit

29/01/21 @ 00:11

KAMPIONJA E SHQIPËRISË

Tirana zytarizon Orges Shehin si trajner të ri

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Tirana zytarizon Orges Shehin si trajner të ri

27/01/21 @ 13:57

TIRANA

Trajneri i ri, çështje zyrtarizimi te kampionja

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Trajneri i ri, çështje zyrtarizimi te kampionja

27/01/21 @ 01:03

BUBA

Pagë e majme për Hasanin te Partizani

FSHF Kategoria Superiore

Pagë e majme për Hasanin te Partizani

26/01/21 @ 17:30

ZYRTARE

Ferhan Hasani prezentohet te Partizani

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Ferhan Hasani prezentohet te Partizani

26/01/21 @ 15:57

FSHF

Shtyhen përsëri Kategoria e Parë dhe e Dytë në Shqipëri

FSHF Kategoria Superiore

Shtyhen përsëri Kategoria e Parë dhe e Dytë në Shqipëri

26/01/21 @ 11:07

MIREL JOSA

Debuton të shtunën, ndaj ekipit ku bëri histori

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Debuton të shtunën, ndaj ekipit ku bëri histori

26/01/21 @ 08:49

XHIROJA 16

Përmbledhja e xhiros 16 në Kategorinë Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Përmbledhja e xhiros 16 në Kategorinë Superiore

25/01/21 @ 21:51

TRANSFER

Skënderbeu me përforcim nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore

Skënderbeu me përforcim nga Brazili

24/01/21 @ 09:17


Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore