Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do ta fitojnë me mbrojtje të fortë dhe me lojë kolektive.

Jemi përgatitur maksimalisht, normal loja për Superkup ka qenë fillimi. Nuk kemi qenë të përgatitura me kondicion as ne e as Prishtina mjaftueshëm, tani mendoj se jemi shumë më të mira fizikisht.

Atmosfera në ekip është  e mirë, me një mbrojtje të fortë dhe lojë kolektive do të fitojmë. Mendoj që jemi një ekip që luajmë lojë kolektive, kjo është edhe arma jonë kryesore, do ia dalim të fitojmë,”- u shpreh Arbnore Përquku për TopSportin.

TABELA AKTUALE

Prishtina dhe Bashkimi fituan ndeshje në xhiros së parë, derisa ndeshja e sontme do të fillojë në ora 19:30.

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @17:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza fiton edhe në ndeshjen e dytë

FOTO/ Penza

19 October, 2019 @17:03

Vashat e Penzës nuk gabuan as në ndeshjen e dytë. Skuadra pejane e mposhti Trepçën me rezultat 62-44. Në…

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vashat e Kastriotit e regjistrojnë fitoren e parë

19 October, 2019 @14:55

Ndeshja hapëse e xhiros së dytë në Ligën e Femrave, përfundoi me fitoren e Kastriotit ndaj Vëllaznimit me rezultat

BASHKIMI (F)

Gashi: Jemi më të motivuara se kurrë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 October, 2019 @18:11

Kapitenja e skuadrës së Bashkimit, Gresa Gashi, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se së bashku me bashkëlojtaret…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave