Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do ta fitojnë me mbrojtje të fortë dhe me lojë kolektive.

Jemi përgatitur maksimalisht, normal loja për Superkup ka qenë fillimi. Nuk kemi qenë të përgatitura me kondicion as ne e as Prishtina mjaftueshëm, tani mendoj se jemi shumë më të mira fizikisht.

Atmosfera në ekip është  e mirë, me një mbrojtje të fortë dhe lojë kolektive do të fitojmë. Mendoj që jemi një ekip që luajmë lojë kolektive, kjo është edhe arma jonë kryesore, do ia dalim të fitojmë,”- u shpreh Arbnore Përquku për TopSportin.

TABELA AKTUALE

Prishtina dhe Bashkimi fituan ndeshje në xhiros së parë, derisa ndeshja e sontme do të fillojë në ora 19:30.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave