Të gjitha lajmet

LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore


14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola.

Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4, Liga C, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve, sonte Shqipëria barazoi pa gola si mysafire e Lituanisë. Që nga fitorja ndaj Bjellorusisë në xhiron e parë, Shqipëria tashmë ka 3 ndeshje radhazi pa fitore në Ligën e Kombeve.

TABELAT E GRUPEVE - LIGA E KOMBEVE

Përkundër faktit që kombëtarja e drejtuar nga Reja edhe sonte luajti më mirë se kundërshtari, mungesa e golave vazhdon të mbetet problem.

Pas 4 ndeshjeve të luajtura në këtë grup, Shqipëria ka gjetur vetëm 2 herë rrjetën, ndërsa ka 4 pikë, po aq sa Lituania, liderja momentale.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve