Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAGON PONTE PRIZRENI

PontePrizreni me falje publike për reagim ndaj Dardanit

PontePrizreni me falje publike për reagim ndaj Dardanit


5 May, 2021 @0:44

Skuadra e Ponte Prizrenit, pas mesnate, ka dalë me një reagim ku ka bërë të ditur se kërkon falje për komunikatën e lëshuar pas ndeshjes së ndërprerë Ponte Prizreni - Peja.

Përleshja duke shkuar në zhveshtore, pas përfundimit të pjesës së parë kishte çuar në ndërprerje të ndeshjes, ndërsa klubi kishte reaguar në Facebook duke e quajtur lojtarin e Pejës dhe kapitenin e reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, “ish-reprezentues polak”.

Kurse, pasi pati reagime të ashpra, kryetari i klubit ka reaguar duke bërë të ditur se ndër të tjera kanë pushuar nga puna edhe adminin e faqes.

Reagim

KB PONTE PRIZRENI menjëher ka mbajtur mbledhje të jashtzakonshme në lidhje me atë që ndodhi në ndeshjen e fundit.
KB PONTE PRIZRENI distancohet nga deklarata e pas ndeshjes në lidhje me Dardan Berishën dhe kërkon falje publike për ngutin e adminit të faqes.
Basketbolli është sport që afron të gjithë dhe ne si klub këto e kemi dëshmuar rastin që kemi qenë promoterë të basketbollit.
Dhuna nuk ka vend në sport, këtë asnjëherë se dëshirojmë.
Pamjet janë evidente, FBK - të del më një vendim të drejtë ata të cilët ishin protagonist të rastit.
Kjo deklaratë nuk ka qenë me bindjet e zyrtarëve të klubit dhe si i tillë admini i faqes është pushuar nga puna.
Kjo edhe njëherë e potencojm se ka ardh si pasojë e gjyqtarëve të cilët nuk kontrolluan ndeshjen.

Prizren 05.05.2021, Kryetari: Zgjim Kryeziu
- - -

ponte


PAS NDESHJES

Takianos tregon arsyet e humbjes

FBK Superliga

Takianos tregon arsyet e humbjes

05/05/21 @ 00:04

GAME 5: BARCELONA - ZENIT

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

Euroleague

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

04/05/21 @ 23:57

ADIS BECIRAGIC

Beciragic flet pas kualifikimit në finale

FBK Superliga

Beciragic flet pas kualifikimit në finale

04/05/21 @ 23:55

GAME 5: ANADOLU EFES - REAL MADRID

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

Euroleague

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

04/05/21 @ 23:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

04/05/21 @ 22:55

PONTE PRIZRENI - PEJA

Pas incidentit në Prizren, Ministria e Sportit fton në takim FBK-në

FBK Superliga

Pas incidentit në Prizren, Ministria e Sportit fton në takim FBK-në

04/05/21 @ 22:52

GAME 5: RAHOVECI - YLLI

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike

FBK Superliga

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike

04/05/21 @ 21:56

RAHOVECI - YLLI

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

04/05/21 @ 21:26

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga