Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - PRISHTINA

Prishtina e nis sezonin si në stërvitje

Foto: FBK

Prishtina e nis sezonin si në stërvitje


14 September, 2021 @20:32

Skuadra e Prishtinës ka kaluar shumë lehtë kundërshtarin e parë të sezonit të ri në Superligë, Dritën.

Në cilësi të mysafirit në Pallatin e Rinisë, Prishtina pas startit të furishëm që e bëri në çerek të parë të ndeshjes 8-35 ka vazhduar me ndërrime të shumta dhe mundësi për secilin në ekip, për të fituar ndeshjen lehtë, duke e shtuar epërsinë në secilin dhjetë minutësh të ndeshjes, për përfundimtaren 56-124 [8-35, 20-28, 12-29 dhe 16-32].

Don Polloshka ishte më efikasi te Prishtina në hapje të stinorit me 27 pikë të shënuara, prej të cilave gjashtë treshe nga nëntë tentime.

TABELA AKTUALE

Lejson Zeqiri gjithashtu arriti shifrën e 20 pikëve, duke regjistruar edhe 4 asistime, kurse Wendell Mitchell kreu lojën me 9 pikë të shënuara, pa asnjë treshe të qëlluar nga katër tentime dhe dhjetë asistime.

Te Drita më i dalluar ka qenë Arian Memeti, që ka shënuar 19 pikë.

 


Ç3: DRITA-PRISHTINA

Prishtina për pak kap 100-pikëshin në çerek të tretë

FBK Superliga

Prishtina për pak kap 100-pikëshin në çerek të tretë

14/09/21 @ 20:19

PP: DRITA-PRISHTINA

Prishtina më lehtë gjatë çerekut të dytë

FBK Superliga

Prishtina më lehtë gjatë çerekut të dytë

14/09/21 @ 19:44

Ç1: DRITA-PRISHTINA

Prishtina “bombardon” Dritën në start

FBK Superliga

Prishtina “bombardon” Dritën në start

14/09/21 @ 19:20

FORMACIONET STARTUESE

Drita-Prishtina, 5-shet e para

FBK Superliga

Drita-Prishtina, 5-shet e para

14/09/21 @ 18:44

DRITA - PRISHTINA

Sot fillon Superliga, Drita pret Prishtinën

FBK Superliga

Sot fillon Superliga, Drita pret Prishtinën

14/09/21 @ 10:37

PRISHTINA GATI PËR SEZONIN E RI

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës

FBK Superliga

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës

13/09/21 @ 20:09

BASHKIMI

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

FBK Superliga

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

13/09/21 @ 18:29

Ç3: DRITA-PRISHTINA

Prishtina për pak kap 100-pikëshin në çerek të tretë

FBK Superliga

Prishtina për pak kap 100-pikëshin në çerek të tretë

14/09/21 @ 20:19

PP: DRITA-PRISHTINA

Prishtina më lehtë gjatë çerekut të dytë

FBK Superliga

Prishtina më lehtë gjatë çerekut të dytë

14/09/21 @ 19:44

Ç1: DRITA-PRISHTINA

Prishtina “bombardon” Dritën në start

FBK Superliga

Prishtina “bombardon” Dritën në start

14/09/21 @ 19:20

FORMACIONET STARTUESE

Drita-Prishtina, 5-shet e para

FBK Superliga

Drita-Prishtina, 5-shet e para

14/09/21 @ 18:44

DRITA - PRISHTINA

Sot fillon Superliga, Drita pret Prishtinën

FBK Superliga

Sot fillon Superliga, Drita pret Prishtinën

14/09/21 @ 10:37

PRISHTINA GATI PËR SEZONIN E RI

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës

FBK Superliga

Nazor: Kemi ndërruar stilin e lojës

13/09/21 @ 20:09

BASHKIMI

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

FBK Superliga

Bashkimi largon Gittensin, kompleton ekipin me Toomer

13/09/21 @ 18:29

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

BASHKIMI

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

FBK Superliga

Bashkimi merr ish-lojtarin e Maccabi Tel Avivit

13/09/21 @ 16:21

XHIROJA E PARË E SEZONIT

Nesër fillon Superliga 21/22

FBK Superliga

Nesër fillon Superliga 21/22

13/09/21 @ 13:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga