Të gjitha lajmet

GAME 3: PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

7 May, 2019 @22:27

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të serisë, Prishtina është këndellur dukshëm në ndeshjen e tretë dhe me dominim total e mposhti Rahovecin me rezultat 106-80.

Që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, epërsia ishte te skuadra bardhekaltër.

Te Prishtina, që në këtë ndeshje ishte pa trajnerin Damir Mulaomerovic për shkak të suspendimit, më i dalluari ishte Divine Myles. Ai luajti me 27 pikë, 13 kërcime e 3 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Dardan Berisha me 20 pikë e Ahmed Bashir me 17 pikë të tjera.

Te Rahoveci më të mirët ishin Fred Richardson me 19 pikë dhe Andre Washington me double-double prej 16 pikëve e 12 kërcimeve.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prishtina kaloi 2-1 në epërsi në seri, derisa ndeshja e katërt do të luhet në palestrën e Rahovecit. Prishtinës i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u shpallur kampione e Kosovës.

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Thellohet epërsia në Prishtinë

7 May, 2019 @22:00

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Prishtina - Rahoveci është 85-63 në favor të Prishtinës. Divine Myles është më…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

13 pikë epërsi pas 20 minutave lojë

7 May, 2019 @21:26

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Prishtinës dhe të Rahovecit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi 8 pikëshe në Prishtinë

7 May, 2019 @21:04

10 minutëshi i parë në ndeshjen në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, mbyllet me rezultat 28-20 në favor të Prishtinës. …

KOMUNIKATË E KB RAHOVECI

Rahoveci tërhiqet nga organizimi i ndeshjeve të reprezentacionit

6 May, 2019 @16:04

Përmes një njoftimi të botuar në llogarinë zyrtare të klubit të Rahovecit, është bërë e ditur se skuadra në fjalë…

GJOBAT NGA INFORMATORI 36

€800 gjoba nga ndeshja e dytë e serisë

Foto: KBRahoveci/fb

6 May, 2019 @15:18

Tetëqind euro gjoba në të holla janë shqiptuar nga Komesari i Garave të FBK-së pas ndeshjes së dytë të serisë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga