Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA

Pritja gati një dekadëshe për trofe!

Fotot: FBK

Pritja gati një dekadëshe për trofe!


4 September, 2021 @10:41

Ndërrimi i menaxhmentit në pjesën e dytë të stinorit të kaluar dhe përgatitja e ekipit shumë herët për sezonin e ri 2021/22 ka treguar se Trepça e ka marrë me seriozitet si asnjëherë më parë kampionatin dhe garat tjera ku përfshihet këtë stinor.

Gjithashtu, mos inkuadrimi i saj në Ligën Unike e as në BIBL bën që ekipi të jetë plotësisht i koncentruar në gara vendore dhe titujt kosovarë.

E me Lubomir Minchevin në krye, me kohë të mjaftueshme për tu përgatitur si dhe me përforcimet e ardhura me kohë, mitrovicasit kanë kaluar lehtë kundërshtarët deri në finale.

Pas eliminimit të Rahovecit në çerekfinale të garës, xehetarët kanë kaluar edhe kampionin aktual, Yllin në gjysmëfinale për të arritur finalen.

Drilon Hajrizi

“Rikthimi i lojërave me kalimin e kohës, në pjesë të dytë, po tregon që ne po qëndrojmë më shumë në lojë për shkak të përgatitjes së hershme, ndërsa të tjerët po bien nga loja,” ka shpjeguar mbrëmë bullgari Minchev pas fitores së arritur ndaj Yllit, duke shprehur lumturinë e madhe për arritjen e këtij suksesi.

Kujtojmë, Trepça nuk ka fituar trofe në basketbollin kosovar që prej stinorit 2011/12 kur u bë kampione dhe fitoi edhe Kupën e Kosovës, me një lojtar që shkonte drejt shpërthimit atëherë: Drilon Hajrizi.

E tash Driloni është rikthyer te foleja e tij, për t’i kthyer trofetë. Me bashkëlojtarët tjerë, do të tentojnë atë të parën, me fillim prej orës 17:00. Ndaj Prizrenit në finale të Superkupës së Kosovës.


PRIZRENI

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

04/09/21 @ 09:49

LOS ANGELES LAKERS

Edhe Jordan te Lakers

NBA

Edhe Jordan te Lakers

04/09/21 @ 09:16

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

03/09/21 @ 22:12

PRIZRENI

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

04/09/21 @ 09:49

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga