Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe

Fotot: FBK

Arritja historike që kërkon të përfundojë me trofe


4 September, 2021 @9:49

Një histori jo shumë e gjatë e KB Prizreni. Skuadra e themeluar vonë në basketbollin e Kosovës si KB Kalaja eci rrugës së ngritjes katër vite më parë dhe duke u shndërruar në KB Prizreni u fut në Superligë.

Me Arbnor Rifatin trajner e menaxher dhe insistimin e tij për të qenë gjithmonë pjesë e më të mirëve, tashmë KB Prizreni ka shkruar historinë e klubit bardhezi nga qyteti i vjetër duke arritur finalen e parë dhe historike të skuadrës.

Me fitore ndaj KB Peja dje, KB Prizreni ka arritur finalen e parë në histori të klubit dhe nesër pasdite do të ndeshet me KB Trepça për të kërkuar trofeun e parë në histori të klubit, atë të Superkupës së Kosovës.

KB Prizreni

“Aty ku është Arbnor Rifati, aty synohen majet,” tha dje ndër të tjera Rifati, dikur gjyqtar basketbolli, pas fitores në gjysmëfinale.

Ky klub në stinorin e kaluar për herë të parë përfundoi si fitimtare e kampionatit të rregullt, ndërsa në PlayOff u mposht pas një incidenti që Federata e vleërsoi me humbje në tavolinë në kurriz të bardhezinjëve.

Kësaj radhe, të gjithë në klub duket se kanë mësuar edhe më shumë dhe kanë marrë edhe më tepër përvojë - dhe duket se janë pranë trofeve.

E tash ata do të kenë përballë Trepçën mitrovicase që gjithashtu ka mall për trofe. Mitrovicasit do të kenë rastin për të fituar trofe për herë të parë që prej vitit 2012!

E mundësia kthehet në realitet nesër mbrëma për vetëm njërën skuadër, në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, me fillim në ora 17:00.


LOS ANGELES LAKERS

Edhe Jordan te Lakers

NBA

Edhe Jordan te Lakers

04/09/21 @ 09:16

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

03/09/21 @ 22:12

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

SUPERKUPA

Ç3: Trepça afër finales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Trepça afër finales

03/09/21 @ 20:24

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga