Të gjitha lajmet

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës.

a

Fituesi i këtij dueli u caktua në çerekun e fundit të ndeshjes, ku më të koncentruar ishin lojtarët e Rahovecit.

Te Rahoveci u dalluan me nga 16 pukë, Chris Bradford dhe Javis Howard, derisa u ndihmuan edhe nga Alban Veseli me 15 pikë dhe Jure Gunjina me 14 pikë e 11 kërcime të tjera.

a

Te Peja u veçuan Malcolm Armstead me 18 pikë e 10 asistime dhe Henrik Sirko me 17 pikë e 14 kërcime.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me 7 fitore e 1 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Peja ka bilanc prej 4 fitoreve e 4 humbjeve.

a

Në xhiron tjetër Rahoveci takohet me Prishtinën, derisa Peja me Prizrenin.

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë…

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Lipjani - Trepça

6 November, 2019 @19:00

Dueli i radhës në Superligë nis pas pak, derisa Lipjani pret Trepçën. Skuadrat që janë në pjesën e poshtme…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga