Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEUTA 1-2 EGNATIA

Ramadani arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin aktual

Ramadani arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin aktual


23 December, 2021 @18:51

Trajneri që bëri kampion Prishtinën në Superligë të Kosovës stinorin e kaluar, Zekirija Ramadani, një muaj pasi që ndau rrugët me skuadrën dhe nënshkroi me Egnatian nga Superiorja e Shqipërisë ka arritur fitoren e parë aty.

Shkupjani Ramadani falë golave të Artur Maganit ka arritur të regjistrojë fitoren e parë si trajner i Egnatias në Superiore, duke mposhtur kampionen aktuale, Teutën.

Egnatia

Egnatia kishte marrë epërsinë 0-2 dhe e tëra që arriti Teuta ka qenë ulja e epërsisë dhe mos arritja e barazimit, për përfundimtaren 1-2. Me këtë, Ramadani shënon fitoren e parë me ekipin, pasi që skuadra kishte pesë humbje radhazi, ndërsa ekipi me këtë fitore i afrohet zonës së barazhit.

 


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore