Të gjitha lajmet

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës


23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës.

Armstead në 19 ndeshje sa luajti për verdhezinjtë, i bëri 130 asistime. Pas tij më i miri ishte Henrik Sirko me 90 asistime në 24 ndeshje dhe Drilon Hajrizi me 54 asistime në 15 ndeshje.

Peja e mbylli stinorin (e ndërprerë) në pozitën e pestë me 15 fitore e 9 humbje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve të skuadrës së Pejës për stinorin 2019/20.TË GJITHË ASISTUESIT E PEJËS 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Malcolm Armstead 130 asistime 19 ndeshje
2.Henrik Sirko 90 asistime 24 ndeshje
3.Drilon Hajrizi 54 asistime 15 ndeshje
4.Nigel Johnson 45 asistime 9 ndeshje
5.Beq Kovaqi 32 asistime 21 ndeshje
6.Dardan Berisha 29 asistime 8 ndeshje
7.Albin Berisha 29 asistime 23 ndeshje
8.Jordan Martin 18 asistime 19 ndeshje
9.Jamichael Morgan 17 asistime 9 ndeshje
10.Ermal Bojku 15 asistime 22 ndeshje
11.Rick Jackson 12 asistime 6 ndeshje
12.Arbër Berisha 8 asistime 8 ndeshje
13.Arti Hajdari 8 asistime 8 ndeshje
14.Ergin Grosha 3 asistime 14 ndeshje
15.Mirza Muriq 3 asistime 11 ndeshje
16.Aldin Qallaku 2 asistime 2 ndeshje
17.Brett Prahl 1 asistim 4 ndeshje
18.Rron Grapci 0 asistime 2 ndeshje
19.Valtrim Kastrati 0 asistime 2 ndeshje

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga