Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

FOTO / FBK

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira


Teksti: FBK

7 July, 2021 @17:31

Basketbollistët e Kosovës U20 janë duke u përgatitur intensivisht për paraqitje sa më të mira në garat evropiane.

Kosova U20 (M) do të marrë pjesë në Grupin E të FIBA U20 European Challengers që do të mbahet prej 20 deri më 25 Korrik 2021 në Sopron të Hungarisë.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Mark Rodiqi ka folur për rrjedhën e përgatitjeve.

Përgatitjet janë duke u zhvilluar mirë. Jemi të kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe presim që deri në datë të nisjes të arrijmë një formë të mirë garuese për turneun në Hungari. Ekipi përbëhet prej lojtarëve që njihen ndërmjet veti nga grumbullimet e mëparshme U16, U18, si dhe prej disa përforcimeve që erdhën nga diaspora jonë në Evropë dhe SHBA”, është shprehur Rodiqi për faqen zyrtare të FBK-së.

Ai ka folur edhe synimet e Dardanëve. “Ekipi është me potencial të mirë dhe pres paraqitje dinjitoze. Kemi një ekip të ri me disa lojtarë të cilët paraqiten për herë të parë për Kosovën, prandaj është e vështirë të parashikojmë përballjet me kundërshtarët
”, shtoi tutje trajneri i mirënjohur në basketbollin e Kosovës.

Kosova është në grup me Bjellorusinë, Hungarinë e Sllovakinë. “Në fazën e grupit përballemi me ekipet e Bjellorusisë, Hungarisë dhe Sllovakisë. Shpresojmë se do të tregojmë lojë të mirë dhe të jemi konkurrent me rezultat”, përfundoi Mark Rodiqi.


KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

PRIZRENI

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

FBK Superliga/Transfere

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

07/07/21 @ 17:00

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

GAME 1: SUNS - BUCKS

Finalja e madhe fillon me fitoren e Suns

NBA

Finalja e madhe fillon me fitoren e Suns

07/07/21 @ 09:15

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja