Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NAPOLI 3-1 TORINO

Rrahmani i palëkundur, Napoli lider

Rrahmani i palëkundur, Napoli lider


1 October, 2022 @20:03

Nëntëdhjetë minuta në fushë, pa asnjë gabim për t’i sjellë ekipit siguri dhe për të mos vuajtur fare mungesën e të larguarit Kalidou Koulibaly, ka bërë që Amir Rrahmani të jetë njëri ndër protagonistët e vlerësuar të ndeshjes, që Napoli e fitoi Torinon, 3-1 [Anguissa 6, 12, Kvaratskhelia 12, 37 - Sanabria 43].

Me këtë fitore, Napoli i drejtuar nga Luciano Spalletti konfirmon lidershipin edhe për një xhiro në Serie A. Napolitanët kanë 20 pikë nga 8 ndeshje të zhvilluara aktualisht.

 

 


 
Të gjitha lajmet nga Kosova