Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJAKOVË

Sanders te Vëllaznimi

Sanders te Vëllaznimi


3 September, 2014 @22:55

Basketbollisti amerikan, Ishmael Sanders, është transferimi i tretë i huaj i skuadrës së Vëllaznimit, pas boshnjakut Dino Hodzic dhe turkut Caner Oner.

Amerikani 188 centimetra do të jetë një prej armëve kryesore të trajnerit Jeton Nixha për të shënuar pikë, pasi që njihet si një lojtar efikas në sulm.

Sanders është ish lojtar i skuadrës amerikane Carson-Newman nga NCAA2, me të cilën nga 28 paraqitje ka pasur mesatare prej 19.7 pikëve, 3.0 kërcimeve dhe 3.1 asistimeve për ndeshje.


VideoGRUPI A

Brazili lider, mposht Serbinë

Spanja 2014

Brazili lider, mposht Serbinë

03/09/14 @ 22:09

BASHKIMI

Edhe Juniku i Bashkimit

FBK Superliga

Edhe Juniku i Bashkimit

03/09/14 @ 22:07

GRUPI B

Greqia, lehtë ndaj kroatëve

Spanja 2014

Greqia, lehtë ndaj kroatëve

03/09/14 @ 21:55

BASHKIMI

Marojevic dhe Dixon në Bashkim

FBK Superliga

Marojevic dhe Dixon në Bashkim

03/09/14 @ 20:37

GJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

03/09/14 @ 15:54

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga