Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI

Edhe Juniku i Bashkimit

BOROZANI/Erdis Driza

Edhe Juniku i Bashkimit


3 September, 2014 @22:07

Pas përforcimit me dy basketbollistët të huaj, Spancer Dixon dhe Dragomir Marojevic, të cilët u zyrtarizuan gjatë ditës, skuadra e Bashkimit vazhdoi bombardimin e saj duke i siguruar shërbimet e basketbollistit vendor, Kreshnik Juniku.

Juniku ka qenë prezent në stërvitjen e parë të Bashkimit me trajnerin Miodrag Baletic, dhe pas pëlqimit të këtij të fundit, është arritur marrëveshje ndërmjet basketbollistit në fjalë dhe drejtuesve të klubit.

Ish lojtari i shumë skuadrave nga vendi si Sigal Prishtina, Kolegji Eurosport, Futura, RTV 21 dhe së fundi Kastrioti, do të mundohet t’i tregojë aftësitë e tij në konkurrencë me Endrit Hysenagollin, Mustafë Merovcin dhe Dragomir Marojevicin, për të pasur hapësirë nën koshin e prizrenasve.


GRUPI B

Greqia, lehtë ndaj kroatëve

Spanja 2014

Greqia, lehtë ndaj kroatëve

03/09/14 @ 21:55

BASHKIMI

Marojevic dhe Dixon në Bashkim

FBK Superliga

Marojevic dhe Dixon në Bashkim

03/09/14 @ 20:37

GJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon turkun Oner

03/09/14 @ 15:54

PEJË

Besa nis me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Besa nis me përforcime

03/09/14 @ 15:37

JORDAN HULLS

Jordan Hulls i Prishtinës

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Jordan Hulls i Prishtinës

03/09/14 @ 09:24

KULLA SHQIPE

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

FBK Superliga/Transfere

Hysenagolli vazhdon me Bashkimin

02/09/14 @ 21:14

ZGJATET PRISHTINA

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Gjiganti boshnjak te Sigal Prishtina

01/09/14 @ 19:58

BASHKIMI

Amerikani McCroskey te Bashkimi

FBK Superliga

Amerikani McCroskey te Bashkimi

01/09/14 @ 17:57

BASHKIMI

Bashkimi me transfer nga Mali i Zi

FBK Superliga

Bashkimi me transfer nga Mali i Zi

01/09/14 @ 16:03

BASHKIMI

Bashkimi rikthen Merovcin

FBK Superliga

Bashkimi rikthen Merovcin

01/09/14 @ 11:22

MITROVICË

Minatori, gati për fund tetor

FBK Superliga

Minatori, gati për fund tetor

02/09/14 @ 17:46

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga