Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

Seria ngritet në 12 fitore rresht

Foto / Shpend Ahmeti

Seria ngritet në 12 fitore rresht


22 January, 2022 @23:36

KBF Prishtina e ngriti serinë e fitoreve në 12 ndeshje rresht.

Viktima e radhës ishte Trepça, që e mposhti me rezultat 98-52.

Tynice Martin në ndeshjen e parë të saj me fanellën e Prishtinës, shkëlqeu me 25 pikë, 9 kërcime, 7 topa të rrëmbyer dhe 4 asistime.

Gjithashtu te Prishtina u dalluan edhe https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/KOS/2048916/bs.html me 22 pikë, 12 asistime e 8 kërcime dhe Agnesa Rrahmani me 21 pikë, 14 kërcime e 6 asistime.

Te Trepça u veçua vetëm Ta’Sharra Jeffries me 28 pikë, 7 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 12 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Trepça ka bilans prej 3 fitoreve e 9 humbjeve.


PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

22/01/22 @ 22:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Drita - Trepça

22/01/22 @ 21:45

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

DRITA - TREPÇA

Fitorja e parë e vitit

FBK Superliga

Fitorja e parë e vitit

22/01/22 @ 20:54

DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

DRITA - TREPÇA

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

22/01/22 @ 19:33

DRITA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

22/01/22 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Trepça

22/01/22 @ 18:56

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

22/01/22 @ 22:00

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Pa derbi, favoritet presin fitore

FBK Liga e Femrave

Pa derbi, favoritet presin fitore

21/01/22 @ 13:59

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

18/01/22 @ 15:09

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

FBK Liga e Femrave

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

17/01/22 @ 12:52

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

17/01/22 @ 12:25

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

FBK Liga e Femrave

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

17/01/22 @ 11:52

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave