Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRI - ANGLI

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja


25 March, 2021 @21:57

Janë mbyllur spekulimet se a do të zhvillohet ndeshja mes Shqipërisë dhe Anglisë (28 mars), spekulime të cilat filluan kur u njoftua që policia shqiptare nuk kishte garantuar sigurimin e masave mbrojtëse përreth stadiumit gjatë kohës së zhvillimit të ndeshjes.

Para pak çastesh, mediumi anglez BBC raportoi që ndeshja në fjalë do të zhvillohet, me policinë shtetërore të Shqipërisë që tashmë ka njoftuar se gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet dhe ndeshja do të luhet pa asnjë problem, ashtu siç ishte parashikuar.

GRUPET KUALIFIKUESE DHE ORARI

Ndeshja do të luhet në “Air Albania” të Tiranës të dielen më 28 mars me fillim nga ora 18:00 dhe do të jetë e vlefshme për kualfikimet drejt Botërorit të Katarit.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror