Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERIORE

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

Shqipëri, data e fillimit të Superiores


28 June, 2021 @15:41

Tashmë dihet zyrtarisht se kur do të fillojë sezoni i ri futbollistik në Shqipëri.

Sezoni 2021/2022 në Shqipëri nis me ndeshjen e Superkupës mes Teutës dhe Vllaznisë, e cila do të luhet më 28 gusht.

Më pas fillon Kategoria Superiore, ku xhiroja e parë luhet në fundjavën e 11 shtatorit, kurse sezoni mbyllet më 31 maj 2022 me finalen e Kupës së Shqipërisë.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore