Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GREQIA 0-1 SPANJA

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë


11 November, 2021 @22:44

Me një penallti të shënuar nga Pablo Sarabia në pjesë të parë, Spanja ka arritur të mposht Greqinë 0-1 në Athinë sonte dhe të merr lidershipin e Grupit B drejt Botërorit të Katarit 2022.

Fitorja e Spanjës dhe humbja befasuese e Suedisë nga Gjeorgjia sonte, ka bërë që furia roja të dalë në vend të parë të grupit, ndërsa vikingët të bien në të dytin dhe kështu, dueli i fundit i grupit është një finale që sjell biletë për Botëror.

TABELA AKTUALE, REZULTATET dhe NDESHJET

Spanja ka 16 pikë, Suedia 15. Fituesi i ndeshjes në Sevilla, do të sigurojë biletën për botëror, ndërsa humbësi do të duhet të përbirohet përmes PlayOffit. Barazimi në këtë ndeshje i konvenon Spanjës.

Sa i përket Greqisë, ata mbyllin Grupin B ku bën pjesë Kosova në pozitë të tretë dhe ndeshjen e fundit, për prestigj ndaj Kosovës e luajnë më datën 14 në Athinë.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror