Të gjitha lajmet

ALEX DUBOVITSKIY

Te Lipjani arrin Dubovitskiy

Foto: KBLipjani/fb

Te Lipjani arrin Dubovitskiy

5 November, 2018 @22:48

Skuadra e Lipjanit, që është aktualisht e fundit në renditjen tabelare të Superligës, pas ndërrimit të trajnerit, tash ka njoftuar se ka ardhur edhe përforimi i ri i skuadrës.

Fjala është për alon moskovite të rritur në SHBA, Alex Dubovitskiy, që me 198 centimetrat e tij dhe 91 kilogramët pritet t’i sjellë saktësi dhe më shumë pikë ekipit debutues në Superligë.

Dubovitskiy ka përfunduar kolegjin Chicago St këtë vit, ndërsa ka luajtur për Beijing Basketall në ESL Ligën e SHBA-së.

Sipas statistikave të ekipit të tij te Universiteti i Chicagos, ai ka pasur mesatare prej 8.5 minutave për lojë, ndërsa ka shënuar 1 pikë, 0.7 kërcime e 0.1 asistim për ndeshje në stinorin (2016/17).

 DUELET DHE REFERËT

Xhiroja VI nis nesër

TOPSPORTI/ D. S.

5 November, 2018 @20:22

Me ndeshjen ndërmjet Kerasan Prishtinës dhe ekipit të Don Boskos, hapet xhiroja e gjashtë e Ligës së Parë të Kosovës…

DUELI I TRETË

Duke kërkuar fitoren e parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

5 November, 2018 @19:59

Bashkimi, që nuk ka përjetuar fitore këtë stinor në BIBL, nesër mbrëma do të zhvillojë duelin e tretë të edicionit…

TE KB PENZA E PEJËS

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

5 November, 2018 @19:05

Konkurrenca e madhe mes ekipeve që po kërkojnë Superligën nga Liga e Parë, ka bërë që ekipi i ri pejan…

I HUAJI I KATËRT

Ylli regjistron Javis Howardin

5 November, 2018 @18:28

Përforcimi i katërt i huaj te Ylli i Suharekës është Javis Howard. Ai është i gjatë 203 centimetra dhe luan…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

NË PRIZREN

Shpendi u.d. kryetar i KB Bashkimit

5 November, 2018 @8:48

Pas largimit të befasishëm dje nga posti i kryetarit të klubit të Bashkimit, Fadil Sahiti, sot klubi prizrenas ka bërë…

DRITA - VUSHTRRIA

Fitore me vlerë Play Offi

4 November, 2018 @22:14

Skuadra gjilanase Drita, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 93-71, hyri në zonën e Play Offit. Si zakonisht edhe…

DON BOSKO - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi vazhdon kryesimin

4 November, 2018 @21:48

Vëllaznimi do të kthehet në Gjakovë me fitore pasi e mposhti Don Boskon me rezultat 77-74. Don Bosko me…

FERONIKELI - KERASAN PRISHTINA

Nikli pa humbje

4 November, 2018 @20:57

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, edhe xhiron e katërt e mbylli me fitore. Viktima e radhës për Niklin ishte Kerasan Prishtina.…

XHIROJA E RADHËS

Përcaktohen terminet pas pushimit

TOPSPORTI/ A. P.

4 December, 2018 @20:16

Pas pushimit që bënë ekipet e Superligës për shkak të ndeshjeve të reprezentacionit të Kosovës, tashmë janë përcaktuar terminet për…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

PARAQITET PËR REGJISTRIM

Prizreni regjistron Wallerin

4 December, 2018 @14:21

Skuadra që sivjet po kalon stinorin e parë në Superligës, KB Prizreni, ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan…

PRIZRENI

Prizreni gjen zëvendësimin e Smithit

28 November, 2018 @17:26

Pas largimit të amerikanit Jaquan Smith, Prizreni menjëherë ka gjetur zëvendësimin e tij. …

PRIZRENI

Jaquan Smith largohet nga Prizreni

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 November, 2018 @12:54

Lojtari deritashëm i Prizrenit, Jaquan Smith, me marrëveshje dyanshme është larguar nga skuadra. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga