Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELI KUALIFIKUES

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet


Teksti: FFK

25 October, 2021 @14:17

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurrencën e femrave ka pësuar humbje në ndeshjen vendimtare të Grupit 5 të Ligës B për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2022.

Pas fitoreve ndaj Letonisë dhe Lihtenshtajnit, Dardanet U19 kanë pësuar humbje nga nikoqirja e ndeshjeve të këtij grupi, Kroacia, me rezultat të ngushtë 1:0.

Golin e vetëm të kësaj ndeshjeje e realizoi Barbara Zhivkoviq, në minutën e 36-të.

Në vazhdim të ndeshjes përkundër përpjekjeve maksimale për të barazuar rezultatin vashat e drejtuara nga Kushtrim Munishi nuk ia arritën qëllimit, duke i mbyllur këto kualifikime me 6 pikë në pozitën e dytë, teksa Kroacia e siguroi kalimin në Ligën A dhe pjesëmarrjen në fazën e radhës kualifikuese.

Kalimin tutje e siguron edhe vendi i dytë më i mirë nga gjashtë grupet e Ligës B.


MALTRETIMET VAZHDOJNË

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

Kosova/International

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

25/10/21 @ 14:15

2 KORRIKU

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

FFK Liga e parë

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

25/10/21 @ 13:57

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (11)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (11)

25/10/21 @ 12:02

DUELI I RADHËS

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

Kosova/International

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

25/10/21 @ 10:39

MALTRETIMET VAZHDOJNË

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

Kosova/International

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

25/10/21 @ 14:15

DUELI I RADHËS

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

Kosova/International

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

25/10/21 @ 10:39

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

SONTE

Gati për Belgjikën

Kosova

Gati për Belgjikën

21/10/21 @ 11:40

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

VAJZAT U19

Vajzat e Kosovës mposhtin Lituaninë në start të kualifikimeve

Kosova

Vajzat e Kosovës mposhtin Lituaninë në start të kualifikimeve

19/10/21 @ 14:43

ToR

Dy futbollistë të Kosovës në 11-shen e javës në Zvicër

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy futbollistë të Kosovës në 11-shen e javës në Zvicër

18/10/21 @ 22:42

VIDEO

Tregimi për futbollin kosovar, Elbasan Rashani e Clermont

Kosova/Ligue 1

Tregimi për futbollin kosovar, Elbasan Rashani e Clermont

18/10/21 @ 20:10

CHALLENGE LEAGUE

Rrudhani e Balaj shkëlqejnë në fitoren e Aarau

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rrudhani e Balaj shkëlqejnë në fitoren e Aarau

16/10/21 @ 00:12

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00


 
Të gjitha lajmet nga Kosova