Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALTRETIMET VAZHDOJNË

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!


Teksti: FFK

25 October, 2021 @14:15

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave, sot, ka udhëtuar në Armenisë për të zhvilluar ndeshjen kualifikuese kundër Armenisë për Botërorin Austria&Zelanda e Re.

Ekspedita e Kosovës ka hasur në probleme, pasi që autoritet e aeroportit, nuk e kishin marrrë listen e Kombëtares, të cilën FFK-ja ua kishte dërguar para më shumë se dy jave.

Kjo për faktin se Armenia nuk e ka njohur Kosovën, prandaj kërkohej verifikimi edhe njëherë i listës duke u bazuar në dokumentet e udhëtimit (pasaportave).

Ky ishte një maltretim i panevojshëm dhe tepër dëshprues nga ana e autoriteteve të këtij vendi për ekspeditën e kombëtares sonë.


2 KORRIKU

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

FFK Liga e parë

Ardian Ismajli dhuron topa për ish-ekipin

25/10/21 @ 13:57

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (11)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (11)

25/10/21 @ 12:02

DUELI I RADHËS

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

Kosova/International

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

25/10/21 @ 10:39

INTER 1-1 JUVENTUS

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

Serie A

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

24/10/21 @ 22:54

UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

FLAMURTARI - ARBËRIA

Ndahen pikët mes Flamurtarit e Arbërisë

FFK Liga e parë

Ndahen pikët mes Flamurtarit e Arbërisë

24/10/21 @ 15:36

DUELI KUALIFIKUES

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

Kosova/International

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

25/10/21 @ 14:17

DUELI I RADHËS

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

Kosova/International

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

25/10/21 @ 10:39

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

SONTE

Gati për Belgjikën

Kosova

Gati për Belgjikën

21/10/21 @ 11:40

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

VAJZAT U19

Vajzat e Kosovës mposhtin Lituaninë në start të kualifikimeve

Kosova

Vajzat e Kosovës mposhtin Lituaninë në start të kualifikimeve

19/10/21 @ 14:43

ToR

Dy futbollistë të Kosovës në 11-shen e javës në Zvicër

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy futbollistë të Kosovës në 11-shen e javës në Zvicër

18/10/21 @ 22:42

VIDEO

Tregimi për futbollin kosovar, Elbasan Rashani e Clermont

Kosova/Ligue 1

Tregimi për futbollin kosovar, Elbasan Rashani e Clermont

18/10/21 @ 20:10

CHALLENGE LEAGUE

Rrudhani e Balaj shkëlqejnë në fitoren e Aarau

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rrudhani e Balaj shkëlqejnë në fitoren e Aarau

16/10/21 @ 00:12

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00


 
Të gjitha lajmet nga Kosova