Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INTER 1-1 JUVENTUS

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian


24 October, 2021 @22:54

Goli i hershëm i Edin Dzekos dhe kontrolli i lojës së Interit u ça në fund. Në një derbi të tillë, mossigurimi i fitores më heret iu kthye në dëm pikësh neroazzurrëve.

Massimiliano Allegri futi në lojë dyshen Federico Chiesa dhe Paulo Dybala në pjesë të dytë, ndërsa një penallti e fituar e Juventusit në minutën e 89 të ndeshjes, përcaktoi rezultatin final, 1-1 [Dzeko 17 - Dybala 89].

Argjentinasi Dybala nuk gaboi dhe shënoi për përfundimtaren e ndeshjes, derisa tash Inter ka 18 pikë si i treti, 7 larg dyshes kryesuese Napoli e Milan, ndërsa Juventus me 15 pikë është i gjashti.

 


UNITED - LIVERPOOL

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

Premier League

Super Liverpool, shkollon Unitedin në “Old Trafford”

24/10/21 @ 19:28

FLAMURTARI - ARBËRIA

Ndahen pikët mes Flamurtarit e Arbërisë

FFK Liga e parë

Ndahen pikët mes Flamurtarit e Arbërisë

24/10/21 @ 15:36

KIKA - FUSHË KOSOVA

Kushtrim Rexhepi heroi i Kikës, Burim Shala debuton me humbje

FFK Liga e parë

Kushtrim Rexhepi heroi i Kikës, Burim Shala debuton me humbje

24/10/21 @ 15:27

BALLKANI 2-0 PRISHTINA

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën

FFK Superliga

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën

24/10/21 @ 15:27

VLLAZNIA - FERIZAJ

Ferizaj mposhtë Vllazninë, mban hapin me liderët

FFK Liga e parë

Ferizaj mposhtë Vllazninë, mban hapin me liderët

24/10/21 @ 15:21

TREPÇA - ISTOGU

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës

FFK Liga e parë

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës

24/10/21 @ 15:14

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Conference League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

21/10/21 @ 20:47

MILAN 3-2 VERONA

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

Serie A

Super Milan fiton me përmbysje të madhe

16/10/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

15/10/21 @ 17:00

VEDAT MURIQI

Gabimet na ndëshkuan, tash luajmë për fitore

Kualifikimet për Botëror/Kosova/Serie A/International

Gabimet na ndëshkuan, tash luajmë për fitore

11/10/21 @ 23:20

ATALANTA 2-3 MILAN

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

03/10/21 @ 22:45

KAPITENI I KOSOVËS

Rrahmani deklarohet pas fitores

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani deklarohet pas fitores

03/10/21 @ 22:14

FIORENTINA 1-2 NAPOLI

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

03/10/21 @ 20:28

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

01/10/21 @ 18:00

OVERSPORT

Pagat e futbollistëve të Kosovës e Shqipërisë në Serie A

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pagat e futbollistëve të Kosovës e Shqipërisë në Serie A

30/09/21 @ 11:03


 
Të gjitha lajmet nga Serie A