Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA - FUSHË KOSOVA

Kushtrim Rexhepi heroi i Kikës, Burim Shala debuton me humbje

Foto: KF Kika

Kushtrim Rexhepi heroi i Kikës, Burim Shala debuton me humbje


24 October, 2021 @15:27

Ka ardhur fitorja e parë sezonale për skuadrën e Kikës nga Hogoshti.

Kjo skuadër sot triumfoi 2-0 ndaj Fushë Kosovës, e të dy golat u shënuan nga gjilanasi Kushtrim Rexhepi.

TABELA AKTUALE

Njëkohësisht, kjo ishte ndeshja debutuese e trajnerit Burim Shala te Fushë Kosova, e për fatin e keq të tij, ai debutoi me humbje.

Me këtë fitore, Kika ngjitet në vendin e tetë të renditjes, e Fushë Kosova momentalisht është një pozitë më poshtë.

Kika xhiron e ardhshme luan si mysafire e Vushtrrisë, kurse Fushë Kosova e pret në shtëpi 2 Korrikun.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë