Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BALLKANI 2-0 PRISHTINA

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën

Ermal Krasniqi asist e gol, Ballkani lider duke e mposhtur Prishtinën


24 October, 2021 @15:27

Pas dy barazimeve, Ballkani i është kthyer fitores por edhe lidershipit në Superligë. Skuadra suharekase ka mposhtur kampionin aktual të Superligës, Prishtinën, duke e fituar ndeshjen 2-0 në një duel tejet interesant, por ku vendasit konkretizuan.

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, por me karton të kuq, Prishtina mbeti e hendikepuar kur Gauthier Mankenda mori shpejt dy të verdha. Ekipi i Zekirija Ramadanit prej minutës së 30 luajti me një lojtar më pak, ndërsa më parë, Astrit Thaqi kishte qëlluar në shtyllën e Ardit Nikës!

TABELA AKTUALE

E në pjesë të dytë Ballkani ka gjetur golat e kërkuar për fitore. Së pari ka shënuar Theo Solomon, ndërsa më pas edhe Ermal Krasniqi për t’ia sjellë fitoren skuadrës së Bekim Isufit dhe fitoren e madhe ndaj kampionit për të dalë në krye të renditjes tabelare 2-0 [Theophilus Solomon 58, Ermal Krasniqi 71].

Ermali edhe asistoi te goli i parë i shënuar me kokë nga nigeriani.

Pas minutës së 80, Isufi zëvendësoi Theo Solomonin dhe Meriton Korenicën me dyshen Mevlan Zeka e Argjend Malaj, për ta bërë Ballkanin edhe më kërkues në minutat e mbetuara të lojës.

Në fund, Ballkani 2-0 Prishtina ndërsa suharekasit marrin lidershipin duke e mbyllur xhiron e XI të Superligës në krye, me një pikë më shumë sesa Drenica - dhe që është më e mira, ende pa asnjë humbje këtë stinor!


VLLAZNIA - FERIZAJ

Ferizaj mposhtë Vllazninë, mban hapin me liderët

FFK Liga e parë

Ferizaj mposhtë Vllazninë, mban hapin me liderët

24/10/21 @ 15:21

TREPÇA - ISTOGU

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës

FFK Liga e parë

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës

24/10/21 @ 15:14

DRENICA 2-0 DUKAGJINI

Denisson rikthen Drenicën në krye

FFK Superliga

Denisson rikthen Drenicën në krye

24/10/21 @ 15:12

BESA - RAHOVECI

Një gol mjafton, Besa mposhtë Rahovecin

FFK Liga e parë

Një gol mjafton, Besa mposhtë Rahovecin

24/10/21 @ 15:08

VËLLAZNIMI - ONIX

Përsëri barazim, i katërti rresht për Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Përsëri barazim, i katërti rresht për Vëllaznimin

24/10/21 @ 15:02

LIRIA - TREPÇA '89

Barazim në Prizren, lideri ndalet

FFK Liga e parë

Barazim në Prizren, lideri ndalet

24/10/21 @ 14:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

24/10/21 @ 12:39

DRENICA 2-0 DUKAGJINI

Denisson rikthen Drenicën në krye

FFK Superliga

Denisson rikthen Drenicën në krye

24/10/21 @ 15:12

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

24/10/21 @ 12:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

24/10/21 @ 12:35

FARUK ELSHANI, PAS NDESHJES

Vendosi momenti

FFK Superliga

Vendosi momenti

23/10/21 @ 17:06

ISMET MUNISHI, PAS NDESHJES

Loja më e mirë deri sot

FFK Superliga

Loja më e mirë deri sot

23/10/21 @ 16:58

ARDIAN NUHIU, PAS NDESHJES

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

FFK Superliga

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

23/10/21 @ 16:53

TAHIR BATATINA, PAS NDESHJES

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

FFK Superliga

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

23/10/21 @ 16:45

LLAPI 1-3 DRITA

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

FFK Superliga

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

23/10/21 @ 15:21

MALISHEVA 1-2 ULPIANA

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

FFK Superliga

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

23/10/21 @ 15:11

GJILANI 1-0 FERONIKELI

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

FFK Superliga

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

23/10/21 @ 15:02


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga