Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA - TREPÇA '89

Barazim në Prizren, lideri ndalet

TOPSPORTI / ARKIV

Barazim në Prizren, lideri ndalet


24 October, 2021 @14:56

Pa gola dhe pa fitues është mbyllur dueli i sotëm mes Lirisë dhe Trepçës ‘89 në “Përparim Thaqi” të Prizrenit.

Përkundër përpjekjeve për shënim, pjesa e parë mes skuadrave u mbyll 0-0, e pa gola u mbyll edhe pjesa e dytë, me ç‘rast lideri i Grupit A të Ligës së Parë u ndal me barazim.

TABELA AKTUALE

Ky rezultat bën që Trepça ‘89 të jetë 2 pikë larg Vëllaznimit, vendit të dytë, në renditje, kurse Liria momentalisht nuk ka shpresë për rikthim në Superligë sezonin tjetër.

Xhiron e ardhshme, Liria i shkon Trepçës, kurse Trepça ‘89 përsëri udhëton në Prizren, ku do të luajë ndaj skuadrës A&N në Korishë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë