Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA - ISTOGU

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës

Foto: FC Istogu

Dy gola të hershëm për fitoren e Trepçës


24 October, 2021 @15:14

Me rezultatin përfundimtar 2-0 ka përfunduar sot ndeshja e luajtur në Mitrovicë mes Trepçës dhe Istogut.

Trepça krijoi epërsi të dyfishtë që pas 8 minutave lojë, duke shënuar në minutat 2’ e 8’, e më gola nuk pati, për t’u mbyllur kështu ndeshja me rezultat 2-0 për mitrovicasit.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore bën që Trepça të jetë e pesta në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Istogu renditet i parafundit.

Xhiron që vjen, Trepça e pret Lirinë, kurse Istogu luan në shtëpi ndaj Vëllaznimit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë