Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA 2-0 DUKAGJINI

Denisson rikthen Drenicën në krye

Denisson rikthen Drenicën në krye


24 October, 2021 @15:12

Mesfushori brazilian i Drenicës, Denisson ka qenë i përkyer sot, derisa i ka sjellë ekipit të tij fitoren për ta rikthyer në krye për një moment ekipin e Tahir Lushtakut.

Denisson ka shënuar nga një gol në secilën pjesë për t’i dhënë fitoren Drenicës ndaj Dukagjinit 2-0 [Denisson 36p., 70].

Vendasit kanë dominuar në pjesën më të madhe të takimit, veçanërisht në pjesë të parë, ndërsa pos golit nga penalltia ata shënuan edhe një herë me Baton Zabërgjën, por që goli i këtij të fundit, u anulua nga VAR për pozitë jashtë loje.

TABELA AKTUALE

Prej penalltisë e tutje (36) Dukagjini luajti me një lojtar më pak në fushë, pasi që Ilir Syla u ndëshkua me të kuq për shkak të faulit që bëri 11-metërsh.

Në pjesë të dytë pos dy tentimeve pak më serioze Dukagjini nuk ka arritur më tepër, derisa Denisson përsëri ka dalë në skenë me një goditje nga distanca për përfundimtaren 2-0.

Kjo është fitorja e tretë radhazi për Drenicën në shtëpi, ndërsa Dukagjini është në zonë të rrezikshme të Superligë, ku tashmë tri ekipe kanë nga dhjetë pikë!


BESA - RAHOVECI

Një gol mjafton, Besa mposhtë Rahovecin

FFK Liga e parë

Një gol mjafton, Besa mposhtë Rahovecin

24/10/21 @ 15:08

VËLLAZNIMI - ONIX

Përsëri barazim, i katërti rresht për Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Përsëri barazim, i katërti rresht për Vëllaznimin

24/10/21 @ 15:02

LIRIA - TREPÇA '89

Barazim në Prizren, lideri ndalet

FFK Liga e parë

Barazim në Prizren, lideri ndalet

24/10/21 @ 14:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

24/10/21 @ 12:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Dukagjini

24/10/21 @ 12:35

IPSWICH TOWN

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina shënon dhe sjell fitoren e ekipit

23/10/21 @ 18:20

ALBION RRAHMANI DREJT RUMANISË

Prej “Lewandowskit” të Malishevës, përmes titullit, drejt Bukureshtit

Conference League/FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Prej “Lewandowskit” të Malishevës, përmes titullit, drejt Bukureshtit

06/08/23 @ 12:52

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Drita e Dukagjini eliminohen, Ballkani vazhdon tutje

Conference League/FFK Superliga

Drita e Dukagjini eliminohen, Ballkani vazhdon tutje

03/08/23 @ 23:59

MBROJTËSI

Egzon Sinani pas ndarjes me Gjilanin, zyrtarizohet te Prishtina

FFK Superliga/Transfere

Egzon Sinani pas ndarjes me Gjilanin, zyrtarizohet te Prishtina

01/08/23 @ 11:12

MEDIA TALK

Albion Rrahmani drejt Rumanisë!

FFK Superliga/International/Transfere

Albion Rrahmani drejt Rumanisë!

31/07/23 @ 12:24

MIQËSORE E SUPERLIGËS NË OHËR

Llapi e Malisheva testojnë ekipet, ndeshja mbyllet me barazim

FFK Superliga

Llapi e Malisheva testojnë ekipet, ndeshja mbyllet me barazim

30/07/23 @ 20:06

PRIZREN

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

30/07/23 @ 12:12

NIS STËRVITJET

Arbnor Ramadani rikthehet te Llapi

FFK Superliga/Transfere

Arbnor Ramadani rikthehet te Llapi

29/07/23 @ 11:09

MBROJTËSI I RI

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

29/07/23 @ 10:23

2023/2024

Superliga e Kosovës, çiftet e xhiros hapëse

FFK Superliga

Superliga e Kosovës, çiftet e xhiros hapëse

28/07/23 @ 12:49

DUKAGJINI - RIJEKA

Dukagjini pësoi minimalisht nga Rijeka

Conference League/FFK Superliga

Dukagjini pësoi minimalisht nga Rijeka

28/07/23 @ 10:25


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga