Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

Nga stërvitjet e djeshme të kampionit të Shqipërisë, KF Tirana/ Foto: KFTirana/fb

Tirana del pastër para duelit historik


29 September, 2020 @14:58

Skuadra e Tiranës ka bërë të ditur përmes llogarisë së klubit në Facebook, se të gjithë lojtarët e saj dhe stafi janë testuar dhe kanë rezultuar negativ në COVID-19.

Tampon testimet e bardhekaltërve të kryeqytetit shqiptar janë bërë dje, ndërsa klubi ka marrë rezultatet sot. KF Tirana do të niset nesër në drejtim të Zvicrës ku do të takohet me kampionin e këtij vendi, Young Boys.

Fituesi i duelit Young Boys - Tirana do të sigurojë fazën grupore të Europa Ligë. Për Tiranën ky do të jetë sukses historik, pasi që asnjëherë më parë nuk e arritur.

Kurse, sa i përket të parëve, kalimin në fazën grupore të Europa Ligës deri tash e ka arritur vetëm Skënderbeu në sezonin 2015/16, kur luajtën ndaj Sporting Lisbonës, Besiktasit dhe Lokomotivës së Moskës në grup.

Kujtojmë, Tirana ishte pjesë e Ligës së Kampionëve. Në xhiron e parë kualifikuese kaloi Dinamon e Tbilisit duke i mposhtur si mysafir 0-2 [Torassa 45+3, Ismailgeci 86].

Më pas, në xhiron e dytë kualifikuese u mposhtën nga Crvena Zvezda 0-1 në Air Albania, për tu eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe për të rënë në xhiron e tretë kualifikuese të Europa Ligës.

Aty shorti deshi që Tirana të kalojë pa lojë në PlayOff të Europa Ligës, ku do të ndeshet me kampionin zviceran, Young Boys.


FORMACIONET ZYRTARE

Derbi i Superiores, 11-shet startuese

FSHF Kategoria Superiore

Derbi i Superiores, 11-shet startuese

31/01/21 @ 16:35

LAÇI - TEUTA

Mentor Mazrekaj përsëri vendimtar, Laçi mposht Teutën

FSHF Kategoria Superiore

Mentor Mazrekaj përsëri vendimtar, Laçi mposht Teutën

31/01/21 @ 16:13

APOLONIA - TIRANA

Futbollisti i kombëtares shënon golin e parë, ekipi fiton

FSHF Kategoria Superiore

Futbollisti i kombëtares shënon golin e parë, ekipi fiton

31/01/21 @ 15:59

SKËNDERBEU

Skënderbeu largon trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Skënderbeu largon trajnerin

31/01/21 @ 15:20

ZYRTARE

Vëllai i Bersant Celinës transferohet te Partizani

FSHF Kategoria Superiore

Vëllai i Bersant Celinës transferohet te Partizani

31/01/21 @ 15:03

PARTIZANI

Partizani largon sulmuesin nigerian

FSHF Kategoria Superiore

Partizani largon sulmuesin nigerian

30/01/21 @ 22:09

KATEGORIA SUPERIORE

Josa debuton me fitore te Kukësi, mposht ish ekipin

FSHF Kategoria Superiore

Josa debuton me fitore te Kukësi, mposht ish ekipin

30/01/21 @ 16:40

KUKËS

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

FSHF Kategoria Superiore/International/Transfere

Kukësi zyrtarizon mesfushorin gjeorgjian

29/01/21 @ 16:45

DITËLINDJA

KF Teuta shënon 101 vjetorin e themelimit

FSHF Kategoria Superiore

KF Teuta shënon 101 vjetorin e themelimit

29/01/21 @ 00:11

KAMPIONJA E SHQIPËRISË

Tirana zytarizon Orges Shehin si trajner të ri

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Tirana zytarizon Orges Shehin si trajner të ri

27/01/21 @ 13:57


Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore