Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XII)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XII)


23 January, 2022 @12:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Arbnore Përquku (Prishtina) 22 pikë, 12 asistime, 8 kërcime, 3 topa të rrëmbyer
2.Erjona Krasniqi (Bashkimi) 27 pikë, 13 asistime, 9 topa të rrëmbyer, 4 kërcime
3.Taylor Barnes (Penza) 24 pikë, 9 asistime, 6 kërcime, 3 topa të rrëmbyer
4.Tynice Martin (Prishtina) 25 pikë, 9 kërcime, 7 topa të rrëmbyer, 4 asistime
5.Cheah Rael-Whitsitt (Penza) 42 pikë, 19 kërcime, 8 topa të rrëmbyer, 2 asistime, 1 bllokadë


PARA NDESHJES

Përforcimi mungon te Bashkimi në derbi ndaj Prishtinës

FBK Superliga

Përforcimi mungon te Bashkimi në derbi ndaj Prishtinës

23/01/22 @ 12:02

PARA NDESHJES

Prishtina e kompletuar ndaj Bashkimit

FBK Superliga

Prishtina e kompletuar ndaj Bashkimit

23/01/22 @ 11:55

KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

Seria ngritet në 12 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

Seria ngritet në 12 fitore rresht

22/01/22 @ 23:36

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

22/01/22 @ 22:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Drita - Trepça

22/01/22 @ 21:45

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

DRITA - TREPÇA

Fitorja e parë e vitit

FBK Superliga

Fitorja e parë e vitit

22/01/22 @ 20:54

DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

Seria ngritet në 12 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

Seria ngritet në 12 fitore rresht

22/01/22 @ 23:36

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

22/01/22 @ 22:00

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Pa derbi, favoritet presin fitore

FBK Liga e Femrave

Pa derbi, favoritet presin fitore

21/01/22 @ 13:59

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

18/01/22 @ 15:09

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

FBK Liga e Femrave

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

17/01/22 @ 12:52

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

17/01/22 @ 12:25

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

FBK Liga e Femrave

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

17/01/22 @ 11:52

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave