Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIX)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIX)


29 March, 2021 @19:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 19 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Jeta Zeka (Bashkimi) 23 pikë, 11 kërcime, 2 asistime
2.Enxhi Xhanaj (Prishtina) 23 pikë, 6 kërcime, 5 asistime, 3 topa të rrëmbyer, 2 bllokada
3.Sarah Mgbeike (Vëllaznimi) 30 pikë, 23 kërcime, 3 asistime, 2 bllokada, 2 topa të rrëmbyer
4.Da’jah Daniel (Prishtina) 18 pikë, 16 kërcime, 2 asistime, 2 bllokada
5.Saranda Daci (Bashkimi) 20 pikë, 19 kërcime, 12 asistime, 4 bllokada, 3 topa të rrëmbyer


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVI)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVI)

29/03/21 @ 12:05

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prishtina - Prizreni

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Prishtina - Prizreni

28/03/21 @ 23:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshj Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights nga ndeshj Peja - Trepça

28/03/21 @ 23:24

PRISHTINA - PRIZRENI

Prizreni siguron gjysmëfinalen, telashe te Prishtina

FBK Superliga

Prizreni siguron gjysmëfinalen, telashe te Prishtina

28/03/21 @ 21:04

PRISHTINA - PRIZRENI

Ç3: Kthehet epërsia te Prishtina, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Kthehet epërsia te Prishtina, edhe 10 minuta lojë

28/03/21 @ 20:21

PRISHTINA - PRIZRENI

Taliaferro me 6 treshe, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Taliaferro me 6 treshe, mbyllet pjesa e parë

28/03/21 @ 19:41

PRISHTINA - PRIZRENI

Ç1: 62 pikë të shënuara në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: 62 pikë të shënuara në çerekun e parë

28/03/21 @ 19:19

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

23/05/21 @ 00:06

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave