Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVI)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVI)


29 March, 2021 @12:05

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 26 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Divine Myles (Prizreni) 27 pikë, 5 asistime, 4 kërcime, 1 top të rrëmbyer
2.Darrell Davis (Rahoveci) 33 pikë, 4 asistime, 2 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
3.Landon Taliaferro (Prizreni) 28 pikë, 4 kërcime
4.Emmanuel Omogbo (Vëllaznimi) 17 pikë, 11 kërcime, 1 asistim
5.Lis Shoshi (Peja) 23 pikë, 9 kërcime, 1 asistim, 1 bllokadë, 1 top të rrëmbyer


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prishtina - Prizreni

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Prishtina - Prizreni

28/03/21 @ 23:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshj Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights nga ndeshj Peja - Trepça

28/03/21 @ 23:24

PRISHTINA - PRIZRENI

Prizreni siguron gjysmëfinalen, telashe te Prishtina

FBK Superliga

Prizreni siguron gjysmëfinalen, telashe te Prishtina

28/03/21 @ 21:04

PRISHTINA - PRIZRENI

Ç3: Kthehet epërsia te Prishtina, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Kthehet epërsia te Prishtina, edhe 10 minuta lojë

28/03/21 @ 20:21

PRISHTINA - PRIZRENI

Taliaferro me 6 treshe, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Taliaferro me 6 treshe, mbyllet pjesa e parë

28/03/21 @ 19:41

PRISHTINA - PRIZRENI

Ç1: 62 pikë të shënuara në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: 62 pikë të shënuara në çerekun e parë

28/03/21 @ 19:19

PRISHTINA - PRIZRENI

Pesëshet e para: Prishtina - Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prishtina - Prizreni

28/03/21 @ 18:56

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga