Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)


22 February, 2022 @13:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 15 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Rina Hoda (Vëllaznimi) 25 pikë, 20 asistime, 12 topa të rrëmbyer, 8 kërcime
2.Arbnore Përçuku (Prishtina) 23 pikë, 10 asistime, 9 kërcime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Agnesa Rrahmani (Prishtina) 26 pikë, 7 kërcime
4.D’Asia Chambers (Bashkimi) 18 pikë, 8 kërcime, 4 asistime, 1 top të rrëmbyer
5.Valbona Bytyqi (Penza) 23 pikë, 11 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XX)

21/02/22 @ 19:17

FINALJA: REAL MADRID - BARCELONA

Barcelona përmbys Realin, fiton Kupën e Spanjës

International/Liga tjera

Barcelona përmbys Realin, fiton Kupën e Spanjës

20/02/22 @ 21:52

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

FBK Liga e Femrave

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

20/02/22 @ 21:24

PENZA - PRISHTINA

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

FBK Liga e Femrave

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

20/02/22 @ 21:04

PARA DUELIT NDAJ NORVEGJEZËVE

Dueli i vetëm i shkurtit, kërkon fitore patjetër

Përfaqësuesja/International

Dueli i vetëm i shkurtit, kërkon fitore patjetër

20/02/22 @ 09:41

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

19/02/22 @ 23:40

KOSOVA

Të ftuarit nga Marmarinos, rikthehet Bamforth

Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Të ftuarit nga Marmarinos, rikthehet Bamforth

19/02/22 @ 17:02

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

FBK Liga e Femrave

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

20/02/22 @ 21:24

PENZA - PRISHTINA

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

FBK Liga e Femrave

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

20/02/22 @ 21:04

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

19/02/22 @ 23:40

KOSOVA

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

15/02/22 @ 15:01

TRAJNER KROAT

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/International/Transfere

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

15/02/22 @ 14:16

TRAJERI I KBF BASHKIMI

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Transfere

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

14/02/22 @ 15:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

08/02/22 @ 22:35

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

05/02/22 @ 22:01

KBF TREPÇA - KBF VËLLAZNIMI

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

FBK Liga e Femrave

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

05/02/22 @ 21:43

KBF KASTRIOTI - KBF PENZA

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi

05/02/22 @ 21:37


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave