Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)


17 November, 2020 @11:02

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 3 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Qëndrim Demi (Drita), Hajriz Hazeri (New Basket), Edin Peci (Marigona Hill Prishtina), Albion Ymeri (Vushtrria) dhe Dardan Sejdiu (AS Prishtina).

Drita duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 70-100, e regjistroi fitoren e dytë rresht.

Më i miri në këtë ndeshje për Dritën ishte kapiteni Qëndrim Demi. Ai luajti me 23 pikë, 8 kërcime, 5 asistime e 2 topa të rrëmbyer.

Skuadra prizrenase New Basket, e regjistroi fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 76-64.

Hajriz Hazeri u dallua më së shumti me 20 pikë, 8 asistime, 7 topa të rrëmbyer e 6 kërcime.

Marigona Hill Prishtina vazhdon rrugën e saj pa humbje, duke e mposhtur Megasportsin me rezultat 52-70.

Me 20 pikë, 4 kërcime, 2 asistimet e 1 top të rrëmbyer te Marigona Hill Prishtina, më i veçuari ishte Edin Peci.

Vushtrria ka triumfuar kundër Feronikelit me rezultat 86-79.

Albion Imeri shkëlqeu me 20 pikë, 12 kërcime, 6 asistime, 3 topa të rrëmbyer dhe me 1 bllokadë dhe arriti të hyjë për të dytën herë brenda 3 xhirove në TOP 5-shen e javës.

Sikurse MH Prishtina, edhe AS Prishtina është skuadër pa humbje në Ligën e Parë pas 3 xhirove. AS Prishtina e mposhti Istogun me rezultat 75-69.

Dardan Sejdiu me double-double prej 16 pikëve e 16 asistimeve ishte njëri ndër më të mirët te AS Prishtina, për ta kompletuar TOP 5-shen e xhiros 3 në Ligën e Parë.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë