Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

24 November, 2020 @15:51

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 5 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Qëndrim Demi (Drita), Ardit Osmani (Megasports), Diamant Shabani (Istogu), Bardh Rexha (New Basket) dhe Dardan Sejdiu (AS Prishtina).

Drita në formë arriti ta mposhtë Marigona Hill Prishtinën, që ishte pa humbje, me rezultat 89-106.

Në detyrën e tij ishte përsëri Qëndrim Demi. Ai ishte njëri ndër më meritorët në fitoren e skuadrës gjilanase. Demi luajti me 24 pikë, 12 asistime, 5 kërcime e 1 top të rrëmbyer.

Megasportsi, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 72-58, e regjistroi fitoren e dytë të sezonit.

Ardit Osmani me 17 pikë, 6 kërcime, 4 asistime e 1 top të rrëmbyer, luajti rol të rëndësishëm në fitoren e skuadrës prizrenase.

Edhe Istogu e mbylli xhiron me fitore, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 59-73.

Kapiteni i skuadrës Diamant Shabani, ishte i pakapshëm. Ai luajti me 42 pikë (që ishte shifra më e lartë e xhiros 5), 20 kërcime, 5 topa të rrëmbyer e 3 asistime.

New Basket ka triumfuar ndaj Vushtrrisë me rezultat 77-71.

Bardhi Rexha shkëlqeu me 26 pikë, 14 kërcime, 5 asistime, 2 topa të rrëmbyer dhe 1 bllokadë.

TOP 5-shen e javës po e mbyllim me lojtarin e AS Prishtinës, Dardan Sejdiun.

AS Prishtina e mposhti Feronikelin me rezultat 89-84. Më i dalluari te skuadra prishtinase ishte Dardan Sejdiu. Ai luajti me 21 pikë, 11 kërcime, 4 bllokada, 1 asistim e 1 top të rrëmbyer, për ta kompletuar TOP 5-shen e javës 5 në Ligën e Parë.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë