Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)


5 April, 2021 @14:09

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Nigel Johnson (Prishtina) 24 pikë, 9 asistime, 2 topa të rrëmbyer, 1 kërcim
2.Divine Myles (Prizreni) 31 pikë, 5 kërcime, 5 asistime 2 topa të rrëmbyer
3.Erjon Kastrati (Ylli) 13 pikë, 6 topa të rrëmbyer, 5 kërcime, 3 asistime
4.Dino Butorac (Trepça) 23 pikë, 9 kërcime, 2 asistime
5.Emmanuel Omogbo (Vëllaznimi) 23 pikë, 12 kërcime, 3 asistime, 2 topa të rrëmbyer.


LIGA e PARË

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë

05/04/21 @ 13:17

PAS FITORES

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

FBK Superliga

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

05/04/21 @ 12:48

PAS FITORES DHE SIGURIMIT TË VENDIT TË PARË

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

FBK Superliga

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

05/04/21 @ 12:20

PAS HUMBJES, FLET PAVIC

Pavic: Nëse ka pak gjasa, domethënë ka gjasa

FBK Superliga

Pavic: Nëse ka pak gjasa, domethënë ka gjasa

05/04/21 @ 11:53

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

04/04/21 @ 22:27

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

TRAJNERI I VITIT

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

FBK Superliga

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

10/05/21 @ 17:34

SERIA FINALE

A do të vendoset të martën në Karagaç?

FBK Superliga

A do të vendoset të martën në Karagaç?

10/05/21 @ 00:10

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

FBK Superliga

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

09/05/21 @ 23:21

A DO TE LUAJE NE NDESHJEN E RADHES?

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

FBK Superliga

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

09/05/21 @ 23:19

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

FBK Superliga

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

09/05/21 @ 23:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

09/05/21 @ 22:58

ERJON KASTRATI

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

FBK Superliga

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

09/05/21 @ 22:45

GOLDEN EAGLE YLLI - PEJA

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

FBK Superliga

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

09/05/21 @ 22:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

09/05/21 @ 21:34


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga