Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 7

Tyrone White, MVP i Xhiros VII

Tyrone White, MVP i Xhiros VII


20 December, 2021 @11:13

Basketbollisti i Pejës, Tyrone White, është lojtari më i mirë i përzgjedhur për Xhiron e VII të Ligës Unike.

Faqja zyrtare e ligës ka bërë të ditur se amerikani i ardhur së fundi në Pejë, ka qenë më i miri i javës.

Ndërsa, White ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Rahovecit në fundjavë, ku ka shënuar 44 pikë në fitoren e skuadrës së tij, duke shtuar në llogari edhe 7 asistime e 4 kërcime.

KB Peja - Tyrone White

Kështu, Tyrone White bëhet lojtari i dytë nga KB Peja që merr çmimin e më të mirit të javës, pasi që më parë këtë çmim e kishte fituar edhe Dardan Berisha.

E me këtë, KB Peja barazohet me KB Yllin me nga dy lojtarë që kanë fituar këtë çmim përgjatë këtij stinori në Ligën Unike.MVP të xhirove deri sot:

MVP Xhiro I Endrit HYSENAGOLLI KB Tirana
MVP Xhiro II Erjon KASTRATI KB Ylli
MVP Xhiro III Dardan BERISHA KB Peja
MVP Xhiro IV Tamas BRUCE KB Teuta
MVP Xhiro V Gëzim MORINA KB Ylli
MVP Xhiro VI Arti HAJDARI KB Prizreni'16
MVP Xhiro VII Tyrone WHITE KB Peja

 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike